Kromě Washingtonu totiž máme dalších šest lokalit, kde se poběží vůbec poprvé.

Dačice – Jihočeský kraj

Dačicích organizátoři přichystali sedmikilometrovou trať pro dospělé a hned tři trasy pro děti, a to v délce 150, 400 a 800 metrů. Starty i cíle všech tras závodu jsou v krásném prostředí parku Státního zámku Dačice. Povrchy tras jsou převážně po lesních a polních cestách, pouze část trasy pro dospělé v délce zhruba jeden kilometr vede po asfaltové silnici. V rámci doprovodného programu je možné navštívit státní zámek i Městské muzeum a galerii, které se nachází v prostorách zámku. Součásti doprovodného programu bude také vyhlášení celostátní květnové soutěže Do práce na kole 2023 pod záštitou Zdravého města Dačice.   

Kutná Hora/Kolín – Středočeský kraj

Kutné Hoře poběží dospělí závod na 4,8 kilometru, děti se zvládnou trať o délce 380 metrů. Závod je zasazen do nově zrekultivovaného parku a lesa na Staré rovině. Trať i zázemí závodu jsou cíleně umístěny na dohled historických památek dominujících Kutné Hoře. Povrch trati tvoří převážně šotolina, dále z větší části lesní cesty a nechybí ani asfaltový povrch. Na trati bude samozřejmě zastoupeno několik výběhů a seběhů, přičemž převážná část trasy povede po rovině. Trať je svou náročností vhodná i pro začátečníky.

Ve Středočeském kraji nově poběžíme také v Kolíně, kde pro dospělé přichystali trať dlouhou 3 kilometry a v plánu je také závod pro děti do 15 let.

Nový Bor – Liberecký kraj

Dospělí mají v Novém Boru na programu trať dlouhou šest kilometrů, děti pak 200, 400 a 1000 metrů. Poběží se na trase, která vede po silnicí a lesem. Start a zázemí bude v prostoru sportovního areálu základní školy U Lesa. Přijďte na start a rozhýbejte Nový Bor.

Palkovice – Moravskoslezský kraj

Dospělí vyrazí v Palkovicích na šestikilometrový okruh,  děti mezi 3-5 lety na 250 metrový, mezi 6-9 let 500 metrový a mezi 10-15 let 1500 metrový. Palkovice chtějí být součástí velké sportovní akce a podpořit olympijské ideály. Buď součástí i Ty a užij si krásnou přírodu a úžasné výhledy na Beskydy.

Tachov – Plzeňský kraj

Tachově je pro běžce připravena trať v délce 4,5 kilometru, pro děti tři trasy v délce 100, 675, 1350 metrů. Poběží se ve sportovním areálu Tachov - Rychta, povrch tratí je z části přírodní či asfaltový.