T-Mobile Olympijský běh

Čtyřikrát až pětkrát týdně nazouvá běžeckou obuv a v rámci jednoho tréninku urazí kolem deseti kilometrů. Pro moderního pětibojaře Jana Kufa, účastníka olympiády v Riu, je běh jednou z nejoblíbenějších disciplín.

„Je to pro mě příjemná část tréninku i závodění,“ porovnává Kuf disciplíny moderního pětiboje, mezi kterými jsou vedle běhu i šerm, plavání, jízda na koni a střelba.

Kromě olympijské účasti má 25letý sportovec a ambasador T-Mobile Olympijského běhu na svém kontě i zlatou medaili z mistrovství světa, Evropy a v letech 2014 a 2015 ocenění pro nejlepšího českého moderního pětibojaře roku

Se samotným během má zkušenosti v rámci běžeckého závodu Jizerské 50, kde zdolal 23 kilometrů za hodinu a čtyřicet minut. „Bylo to v těžkých podmínkách, moc jsem na čas nekoukal. Spíš jsem jen sledoval okolí,“ směje se.

A troufl by si na maraton? „To asi ne, ale půlmaraton by šel. Ne z pocitu, že bych po tom jakkoliv toužil, ale spíš bych si to chtěl vyzkoušet a mít radost z toho, že jsem doběhl.“

Mimo trénink běhat nechodí. Plán má nastavený tak, že jakékoliv kilometry navíc by jeho tělu spíše uškodily. Nic na tom nezmění ani účast na zlatém závodě T-Mobile Olympijského běhu (21. 6. od 18 hodin v Praze ve Stromovce).

„Těším se, je to docela výzva. Snad přijde hodně lidí a klapne počasí!“ přeje si Kuf.

Při běhu se i uklidní, utřídí myšlenky. Hudbu vynechává, neboť by ho prý odváděla od správného tempa a dýchání. „Bál bych se, že bych se tolik nesoustředil. Navíc mi i vypadávají sluchátka z uší,“ dodává.

Foto: www.jankuf.cz

 

Banner