Lifting

Na místě pěkně „zadrobíme“! Chodidla se zvedají jen nepatrně, pohyb jde z kotníků a došlapujeme přes bříško chodidla na patu. A to co nejrychleji.

Skipping

Tady už zapojujeme kolena. Opět jde o co nejvyšší frekvenci pohybů, kdy zvedáme kolena co nejvýše. Jen pozor na záda, začínající běžci mají tendenci se při skippingu zaklánět.

Zakopávání

Dotknete se patami svých hýždí? Zkuste to. Zakopávání slouží k tréninku rychlosti a stejně jako u předchozích cviků je důležité správně držení těla. Někdo zařazuje i následné předkopávání.

Odrazy

Někdy se jim říká odpichy, jindy jelení skoky nebo poskočný klus. Jde o dlouhé kroky, kdy vytrčíme koleno neodrazové nohy směrem dopředu.

Běh pozpátku

Běh pozpátku? Prostě běh pozpátku! Jde o zdánlivě jednoduché cvičení, které je však komplikované skutečností, že se díváme stále kupředu. Pomáhá koordinaci pohybů.

Běh stranou

Někdy se běh stranou kombinuje ještě se skoky stranou. Podle některých běžců tenhle cvik do základní běžecké abecedy nepatří, ale proč ho nezkusit a neprotáhnout se? Stačí drobné krůčky, při kterých střídavě křížíte nohy.

S technikou provádění jednotlivých cviků vám pomůže také video od RUN magazine.