T-Mobile Olympijský běh

Kariéru ukončila před dvěma lety, teď se Nikola Sudová věnuje především mateřským povinnostem. Hýbat se ale nepřestala. Stříbrná a bronzová medailistka z mistrovství světa v jízdě v boulích se 21. června zúčastní i T-Mobile Olympijského běhu. Stříbrný závod poběží v Liberci. „Chodím sice spíš lézt než běhat, ale pět kilometrů určitě uběhnu,“ směje se pětatřicetiletá akrobatka.

Jak často tedy běháte?
Občas. Od té doby, co jsem přestala sportovat, nejde o nic extrémního. Zvládám to tak jednou týdně, opravdu spíš chodím lézt.

Dá se to skloubit s mateřskými povinnostmi?
Člověk má takové ty ambice: joo přijde manžel domů, půjdu si zaběhat. Pak přijde a říká: tak běž si něco dělat. A mně už se někdy nechce, ale samozřejmě se hýbu.

Byl dříve běh nedílnou součástí vašich tréninků?
Byl, ale v trošku jiné podobě. Na začátku přípravného období se trénovala vytrvalost, potom už šlo o cílené krátké běhy. Naše jízda trvala 30 vteřin, takže k tomu většina věcí směřovala. Byly to takové úderné běhy.

Kolik kilometrů jste nejvíc uběhla v kuse?
Ježiš marja, to vám asi neřeknu, nevím. My jsme to měli dělané spíš časově, 40 minut na takové a takové tepovce. A protože nejsem příznivcem běhání s mobilem, tak jsem to ani nijak neměřila.

Takže hudbu si při běhu do uší nepustíte?
Pustím, ale na to mám MP3. (smích)

A co dnes tolik oblíbené aplikace?
Ale jako taky mě lákají, jen se mi nechce prostě běhat s tím velkým telefonem.

 

Banner