T-Mobile Olympijský běh

Lenka Petit, rozená Kulovaná, krasobruslařka se na narodila a žije v Ústí nad Labem. Českou republiku pravidelně reprezentovala až do roku 1998. Účastnila se tří olympiád a v roce 1992 v Albertville dosáhla 11. místo. V tomtéž roce se umístila na 5. místě na mistrovství Evropy. Mistryní republiky se stala celkem sedmkrát, naposledy v roce 1998.

Proč jste se rozhodla podpořit myšlenku Olympijského běhu?

Podporuji jakoukoli myšlenku jakéhokoli sportu. Myslím si, že v dnešní době nesportuje tolik lidí, kolik by mohlo. Hlavně dětí, ty většinou sedí. Takže pokud se mají pohnout, podporuji všechno. Olympijský běh je speciální v tom, že je celostátní a organizuje ho Český olympijský výbor.

Zúčastníte se závodu? 

Zúčastním se závodu jako divák, budu všem fandit. Ze zdravotních důvodů bohužel běžet nemůžu. Přesto se na běh těším, a doufám, že se vydaří.

V čem si myslíte, že je akce Olympijský běh tak unikátní, že o něj má zájem stále více běžců?

Myslím si, že je to z toho důvodu, že tento běh pomáhá. Pomáhá dětem, kteří si z nějakého důvodu nemohou dovolit sportovat.  Organizuje se na 81 místech po celé České republice a lidi přitahuje olympijská myšlenka, že všichni lidi jdou za stejným cílem.

Kdybyste měla pozvat běžce na závod, na co byste je nalákala?

Na závod v Ústí nad Labem na jezeře Milada nemusím ani moc lákat. Je to nádherné prostředí, krásné místo, kam si chodí denně spousta lidí zaběhat, zabruslit, zajezdit na kole i zaplavat. Myslím si, že už to je důvod minimálně se přijít podívat.

Jste ráda, že se konečně pořádá T-Mobile Olympijský běh i v Ústí nad Labem?

Určitě ano. Doufám, že tento počin v Ústí nezůstane jen při letošním běhu, ale že se v příštích letech zopakuje a stane se z něj tradice.


 

Banner