REGISTRACE JSOU MOŽNÉ POUZE ON-LINE

Registrace pro letošní ročník jsou možné pouze on-line, proto se nebudete moci registrovat na místě v den závodu. On-line registrace startují 1. února 2018 a končí 11. června 2018. Do 31. března probíhá první vlna zvýhodněného startovného, proto se nerozmýšlejte s účastí moc dlouho☺.

KATEGORIE ZÁVODŮ

V roce 2018 jsou závody rozděleny nově jen do 2 kategorií: Zlatý T-Mobile Olympijský běh (v Praze ve Stromovce, v Ostravě a nově i Brně) a T-Mobile Olympijský běh. Ti, kdo se zúčastní zlatého běhu, zažijí atmosféru velké sportovní akce se servisem na nejvyšší úrovni. Klidnější rodinný závod s menším počtem účastníků čeká na ty, kteří si zvolí z několika desítek míst po celé České republice. Nově se tedy již nesetkáte s kategoriemi bronzový či stříbrný závod, jako tomu bylo v loňském roce. Tato změna se týká především lokalit: Brno (dříve bronzový, nyní zlatý). Závod v Liberci byl loni stříbrný, letos stříbrný již nebude. Změny se projeví především v servisu závodníkům a ceně startovného.

Zlatý T-Mobile Olympijský běh - Praha, Brno, Ostrava

Účastníky čeká servis na úrovni velké sportovní akce. Mohou využít převlékárnu a úschovnu, mobilní toalety, nově mycí žlaby, občerstvovací stanici na trati a samozřejmě také v cíli. K dispozici je i zdravotnická služba. Trasy na 5 a 10 km jsou certifikované Českým atletickým svazem a váš výkon na nich vám změří čipová časomíra. Každý běžec z dospělého závodu v cíli získá účastnickou medaili a po závodě bude mít k dispozici fotky ze závodu. V rámci celého dne pro vás bude na zlatých závodech připraven doprovodný program. Vítězové pak získají medaile a  ceny od partnerů. Těšit se můžete také na účast olympioniků, kteří na zlatých T-Mobile Olympijských bězích nebudou chybět. Do 31.3. je cena startovního balíčků na zlatý závod 400 Kč.  Od 1.4. do 11.6. je cena startovního balíčků 500 Kč. Pro prvních 500 zaregistrovaných v Praze a prvních 200 zaregistrovaných v Ostravě a Brně bude funkční tričko Alpine Pro součástí startovního balíčku. U dalších registrací je cena startovního balíčku včetně funkčního trička Alpine Pro (platí do vyčerpání zásob) 550 Kč do 31. 3., od 1.4. do 11. 6. je pak cena 650 Kč. Z ceny startovního balíčku je 50 Kč poskytnuto jako dar České olympijské nadaci. Součástí startovního balíčku pro dospělé je startovní číslo s přezdívkou (při registraci nejpozději do 20. 5.) a čipem, sportovní vak, účastnická medaile, fotka ze závodu a pitný režim – voda bonaqua. K dispozici je převlékárna a úschovna, mobilní toalety, nově mycí žlaby a zdravotnická služba. Dětské závody jsou zdarma pro děti do 15 let.

T-Mobile Olympijský běh

Účastníky čeká občerstvovací stanice v cíli a medaile pro vítěze. Měření času probíhá pomocí stopek, pokud není u konkrétního závodu uvedeno jinak. Rozsah dalších služeb záleží na jednotlivých pořadatelích. Do 31.3. je cena startovního balíčku 100 Kč (Funkční tričko Alpine Pro je součástí startovního balíčku v ceně 250 Kč). Od 1.4. do 11.6. je cena startovního balíčků 150 Kč (funkční tričko Alpine Pro je součástí startovního balíčku v ceně 300 Kč). 20 Kč z ceny startovního balíčku je poskytnuto jako dar České olympijské nadaci. Součástí startovního balíčku pro dospělé je startovní číslo s přezdívkou (při registraci nejpozději do 20. 5.) a pitný režim – voda bonaqua v cíli. Dětské závody jsou zdarma pro děti do 15 let. Pokud byste neměli čas 20. června se zúčastnit se ani jednoho závodu po celé ČR, můžete se zapojit do individuální výzvy.  Další novinky vám budeme postupně odhalovat. Sledujte náš web olympijskybeh.cz a Facebook, ať vám nic neunikne.