Obrázek11)    Kde se vzala myšlenka, že budete T-Mobile Olympijský běh pořádat a po kolikáté letos běžíte?

Závod organizujeme posedmé. V roce 2015 se závod konal jen jako školní běh a od roku 2016 se každý rok koná běh pro děti i dospělé. Loni u nás bylo 160 závodníků a doufáme, že toto číslo ještě poroste. Já sám jsem bývalý aktivní běžec, podobných závodů jsem se několikrát účastnil a pořádám jich více.

2)    Čím je vaše trasa v Bakově zajímavá?

Trasu jsem vybral z hlediska výborného zázemí ve volnočasovém areálu (chatky, stany, sprchy, společenská místnost, koupaliště, in-line dráha, beachvolejbal, kiosek, atrakce pro dět,..). Trať vede po polních cestách a po louce kolem Jizery, kde není žádný provoz. Ve městě se rovněž nachází několik památek – Svatá trojice (morový sloup), kostel sv. Bartoloměje, v okolí je zřícenina zámku Zvířetice nebo chráněná oblast Baba a Klokočka.

Obrázek1

3)    Objevují se u vás v Bakově některé slavné osobnosti?

Jsem rád, když se v Bakově objeví nějaké známé jméno – loni zde běžela Moira Stewartová s Vendulou Frintovou, které za sebou daleko nechaly prvního muže v pořadí, ale i bývalá čtvrtkařka Jitka Bartoníčková. Startérkou byla tyčkařka Romana Maláčová, která přijela až z Polska. Od loňského roku zveme i mažoretky.

I letos jednáme s hosty závodu. Pozvánku opět dostala Moira Stewartová, dále atletky Tereza Hrochová, která poběží olympijský maratón, čtvrtkařky Zdeňka Seidlová a Lada Vondrová, sprinterka Jana Slaninová, pozval jsem i Táňu Kocembovou-Netoličkovou. Pozvána je dále mílařka Tereza Čapková. Zájem projevila i zpěvačka Heidi Janků a sportovní redaktorka Žaneta Peřinová. Dále uvažuji o koulařské exhibici, na kterou jsem zval Tomáše Staňka a Markétu Červenkovou. Kdo se z nich nakonec v Bakově představí samozřejmě závisí na mnoha okolnostech.

4)    Kdo tvoří váš organizační tým?

Vážím si, že mi s organizací pomáhá většina učitelek ze základní školy. Dobrá je spolupráce s městem, městskou policií a s hasiči. Jsem rád, že mi každoročně dělá hlasatele pan Vladimír Koudelka, bývalý reprezentant v maratonu, který atletice rozumí (předseda AC Mladá Boleslav), a vždy ještě někoho z oddílu přizve na pomoc.

5)    Který moment z vašich závodů se vám nejvíce vryl do paměti?

Loni se děti vyfotily s fotkou Kiry Grünberg, což je rakouská tyčkařka, která v roce 2015 ve velmi mladém věku po pádu v tréninku ochrnula a fotky i s povzbudivými slovy jsme Kiře poslali. Myslím, že z toho měla velkou radost.
Obrázek1