Markéta Davidová je úspěšnou mladou biatlonistkou. V loňské sezoně světového poháru skončila čtyřikrát v individuálních závodech na stupních vítězů. Na olympiádě se poprvé představila loni v Pchjongčchangu, kde brala 15. místo ze závodu na 7,5 km. Ve smíšené štafetě se umístila společně s Veronikou Vítkovou, Ondřejem Moravcem a Michalem Krčmářem na 8. místě.
„Olympijský běh jsem běžela už jako malá holka doma v Jizerských horách. Jsem ráda, že mohu být tváří takového projektu a podpořit olympijskou myšlenku," říká biatlonistka Markéta Davidová, ambasadorka T-Mobile Olympijského běhu. "Letos se postavím na start zlatého závodu v pražské Stromovce, kde si zaběhnu trasu na 5 kilometrů," doplňuje Davidová.
S druhým ambasadorem Jiřím Prskavcem se u příležitostí společného focení a natáčení potkala vůbec poprvé. „Jirku samozřejmě znám, ale osobně jsme se zatím nepotkali. A jestli ví, kdo jsem já? To netuším. Možná mě někdy v televizi zahlédl," řekla skromně mladá biatlonistka ještě před samotným setkáním. Jiří Prskavec si ale Markéty všiml několikrát přímo v běžecké stopě v Jizerských horách. „Občas Markétu vídám v Bedřichově, když si zajedu na běžky. Akorát ji koukám vždycky na záda, když mě předjíždí," smál se Jiří Prskavec. Vodní slalomář Jiří Prskavec si zaběhne stejně jako Markéta pětikilometrovou trasu, místo Prahy ale vyběhne na trať v našem druhém největším městě.
„Koncem června mě čeká světový pohár v Bratislavě, ale T-Mobile Olympijský běh si jako ambasador nenechám ujít. Mám to odtud kousek do Brna, takže se k dalším běžcům přidám na tomto zlatém závodě," dodává Prskavec.
Jiří Prskavec se zúčastnil olympijských her poprvé v roce 2016 v Riu de Janeiru, kde získal jako první český sportovec z celé výpravy bronzovou medaili. Chcete-li se přidat k ambasadorům a zaběhnout si T-Mobile Olympijský běh, nezapomeňte se přihlásit do 12. června na www.olympijskybeh.cz.