93q6149

1) CHOMUTOV

Závody na 5 nebo 10 km s kapacitou až 300 závodníků na vás čeká v další lokalitě Ústeckého kraje. Trasa vede Berzručovo údolím, které je nejhlubší a nejkrásnější údolí Krušných hor. Údolím vede silnice třetí třídy a s ní souběžná cyklostezka k bývalému Třetímu dolskému mlýnu, k němuž ale nedoběhneme. Cestou ale potkáme první a druhý mlýn či památník básníka Petra Bezruče. Závody povedou po silnici, takže nás čeká asfaltový závod, přístupný i pro hendikepované sportovce, který nabízí velmi rychlé časy. Směrem do údolí se lehce stoupá a zpátky naopak klesá. Chomutov je také rodné město plavkyně Simony Kubové nebo zápasníka Artura Omarova a olympijská atmosféra tak není této lokalitě vůbec cizí.

2) ŽIMROVICE

Loňský závod zaujal pořadatelku natolik, že se rozhodla nabídnout trasu o 5 a 7,2 kilometrech a rovnou i dětský závod také v Žimrovicích. Poběží se z 90 % po lesních či zpevněných turistických cestách. "Jsme sportovci tělem i duší a rádi bychom podpořili kulturní a společenský život. Těší nás, když se zde potkávají celé generace sportovců, ať už vrcholových, tak na amatérské úrovni. Máme k dispozici vhodný areál se zázemím pro velký počet lidí, okolo sebe spoustu tras, upravených stezek v okolních lesích, jsme ve vyhlášené turistické oblasti. Je škoda toho nevyužít," říká Martina Urbancová. 

Start i cíl závodu ve všech kategoriích je v Areálu Dobré Pohody, které je více než 20 let místem setkání a relaxace cyklistů, turistů, běžců. Zázemí zde najdou všichni závodníci, ale také jejich doprovod, rodiny s dětmi mohou využít velkou zahradu s dětských hřištěm, velkou pergolu k posezení, můžete se osvěžit se v řece, ke které je vybudován bezpečný vstup. Je zajištěno parkoviště, kolárna, stojany na kola. Lze využít šatny, sprchy, tělocvičnu. Zájemci se mohou také ubytovat v penzionu a v klidu si svůj závodní den užít.  

3) VALTICE

Trasu o délce 6 km pro dospělé a 1 km pro děti si nově připravili také v Jihomoravském kraji v krásných Valticích. Startovat se bude přímo na parkovišti umístěným před místním hřbitovem na kraji města Valtice u výpadovky na Lednici. Trasa je převážně písčitá a na trase minete hned dvě kulturní památky. 

 

4) KŘEMEŠNÍK 

Pro všechny běžce z Vysočiny si pořadatel Martin Skořepa přichystal závod v okolí vrchu Křemešník, který startuje u hotelu stejného jména. Všichni účastníci se v rámci doprovodného programu mohou podívat zdarma na rozhlednu Pipalka nebo pokořit vyšky v lanovém centru. Dvě trasy pro dospělé a tři trasy pro děti povedou krásnou přírodou, naučnou stezkou, i okolo zázračné studánky. A nezapomeňte, že hned kousek je Pelhřimov - známé město rekordů s vlastním muzeem rekordů a kuriozit.

Pokud vám chybí závod ve vaší lokalitě a máte to na všechny daleko, máme ještě pár pořadatelských míst volných - ozvěte se nám na chciporadat‌‌M‌‌olympic.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet