Kunice

Kunice budou letos mezi závody úplně poprvé. Pořadatelé mají s Olympijským během už několikaleté zkušenosti, avšak z pohledu běžce. Tentokrát se rozhodli svoji radost z běhu přenést i na další a připraví si pro vás nádherný závod v Ladovské krajině. Zázemí se bude nacházet v prostředí zámku Berchtold. Vezměte s sebou celou rodinu, zaručujeme, že se nikdo nudit nebude. Dospělí se mohou postavit na start 5 km nebo 10 km trasy, která vás zavede do Kunických lesů a okrajových částí obce. Ani děti nezůstanou pozadu, pro ně je připraven dětský závod, který bude veden kolem zámeckého parku, jenž je plný miniatur českých zámků a hradů. Děti díky tomu v průběhu své trasy navštíví spoustu českých památek. Před hlavními závody se v zámeckém parku můžete zapojit do společné rozcvičky, kterou povede zkušený trenér. Jako poděkování všem běžcům si pro vás po vyhlášení hlavních závodů připravili opékání vuřtů a táborákové písně u ohně.

Lomnice nad Popelkou

Závod Olympijského běhu v Lomnici nad Popelkou v Libereckém kraji vlastně není žádnou novinkou. Tato lokalita patřila dlouhodobě mezi tradiční pořadatele Olympijského běhu. Po několika letech se tak závody opět vrací tam, kde se běhy jak pro děti, tak dospělé konaly přes 20 let. Pořadatelé z T. J. Sokol Lomnice nad Popelkou už se na vás všechny těší.

Ústí nad Labem

Do organizace Olympijského běhu se v Ústí nad Labem dosud zapojovaly jen základní školy. V letošním roce si ho zde budou moci zaběhnout i dospěláci, a to na krásné trase podél jezera Milada.

Vyšehořovice

Jen nedaleko od Prahy vzniklo další dějiště Olympijského běhu. Ve středočeských Vyšehořovicích si zaběhnete na trase o délce 5 kilometrů. Pořadatelé si pro vás připravili převážně trailový 5km okruh, který startuje z návsi Vyšehořovic obklopené historickými stavbami - ruinami gotické tvrze a kostela, renesanční zvonicí, barokním kostelem sv.Martina a bývalou farou, povede vás okolím přírodní památky U Skal a údolím potoka Výmoly, kde si užijete parádní rovinku před závěrečným stoupáním do cíle. Zázemí pro registrace, šatnu a úschovnu budete mít v prostorách místního hostince U Tvrze. Parkování nebude zajištěno, je možno parkovat v blízkých ulicích (např.u mateřské školy).

Cheb

Cheb v Karlovarském kraji je stejně jako Lomnice nad Popelkou staronovou lokalitou. Závod se zde konal již v roce 2015. Závod se uskuteční na Zlaté dráze v Poohří, v nádherném prostředí plného zeleně na levém břehu řeky Ohře.

Hodonín

Své nové místo si v naší běžecké mapě našel i Hodonín. Vyrazte si zaběhnout na jižní Moravu a užijte si oslavy Olympijského dne s celou rodinou. Trasa vás povede z Přístaviště Hodonín, přes parkoviště na komunikaci k Veslařskému klubu Hodonín a okruhem se dostanete opět zpátky do zázemí. Trasa o délce 6,2 kilometru je členitá od asfaltu až po lesní cestu.