T-Mobile Olympijský běh
Vávra Hradílek

Vávra Hradílek

Vávra je jeden z nejnadanějších kajakářů světa, který kromě závodů ve vodním slalomu rád posouvá hranice extrémního kayakingu v divokých peřejích po celém světě.

Je trojnásobným mistrem světa, dvojnásobným mistrem Evropy a z Olympijských her má jednu stříbrnou medaili. Pro rok 2018 je ambasadorem T-Mobile Olympijského běhu. Sám se zúčastní individuální výzvy a poběží 20. června svůj vlastní závod v Americe.

 

Eva Vrabcová-Nývltová

Eva Vrabcová-Nývltová

Na konci května vyhrála Karlovarský půlmaraton, začátkem června letí do New Yorku zaběhnout si tamní silniční desítku. A pak se vytrvalkyně Eva Vrabcová-Nývltová postaví jako ambasadorka na start T-Mobile Olympijského běhu, konkrétně na jeho zlatý závod v pražské Stromovce.

Všestranná sportovkyně se věnovala i běžeckém lyžování, startovala šestkrát na mistrovství světa a dvakrát na zimní olympiádě (Vancouver 2010 a Soči 2014). Sníh dlouho kombinovala s běháním, to také v posledních letech dostalo v její kariéře přednost. Kromě maratonu v Riu už stihla trutnovská rodačka dvakrát vyhrát mistrovství republiky, zaběhnout pražský půlmaraton v novém českém rekordu (1:11:01) či skončit sedmá na slavném maratonu v New Yorku.

Martin Fuksa

Martin Fuksa

Pětadvacetiletý rychlostní kanoista je už dvojnásobným mistrem světa, k tomu má doma čtyři světová stříbra a jeden bronz. Dokonale tak vystihuje své motto: „Pracuj, zatímco se ostatní baví“. Jeho vzorem byl kromě otce také hokejista Jaromír Jágr. Na trať T-Mobile Olympijského běhu se vydá v pražské Stromovce.

Šárka Kašpárková

Šárka Kašpárková

Bývalá elitní trojskokanka je majitelkou bronzové olympijské medaile z Atlanty 1996. Kromě atletiky však propadla také basketbalu, který soutěžně hraje dodnes. Kromě jiného je součástí projektu Sazka Olympijský víceboj. Kašpárková odstartuje T-Mobile Olympijský běh v Brně.

Martin Doktor

Martin Doktor

Dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice z olympijských her v Atlantě 1996 se poprvé posadil do lodi ve čtyřech letech. A u sportu zůstal tělem i duší. Od roku 2012 šéfuje sportovnímu úseku Českého olympijského výboru. T-Mobile Olympijský běh si zaběhne v pražské Stromovce.

Petra Kvitová

Petra Kvitová

Bývalá světová dvojka se řadí k nejúspěšnějším tenistkám planety. Profesionálkou je od roku 2006, na okruhu WTA získala ve dvouhře 24 titulů.

Je také držitelkou olympijského bronzu z Ria (2016), mezi její další nejslavnější tituly se řadí výhra ve Wimbledonu (2011, 2014) a triumf na Turnaji mistryň (2011). Do T-Mobile Olympijského běhu se zapojí v rámci individuální výzvy.

Pavel Churavý

Pavel Churavý

Bývalý český sdruženář se zúčastnil olympijských her hned čtyřikrát. Jeho nejlepším umístěním je 5. a 12. místo z her ve Vancouveru 2010. Nyní je vojákem z povolání. Jednačtyřicetiletý Churavý poběží stejně jako loni T-Mobile Olympijský běh v Liberci.

Jakub Kohák

Jakub Kohák

Český filmový a reklamní režisér a herec je velkým milovníkem sportu. Například golf podle svých slov hraje už 25 let. A rád si zahraje třeba i fotbal. Kohák se připojí k  běžcům na T-Mobile Olympijském běhu v Ostravě.

Jiří Homoláč

Jiří Homoláč

Český reprezentant ve vytrvalostním běhu se nejprve věnoval tenisu, hokeji a fotbalu. Pro splnění olympijského snu byl později ochotný obětovat hodně, na čtvrt roku se jeho domovem stala líheň vytrvalostních talentů – Keňa. Homoláč se na T-Mobile Olympijském běhu v Brně představí v roli startéra.

Alexander Choupenitch

Alexander Choupenitch

Obrovský talent českého šermu neváhal a kvůli své sportovní vášni vyrazil do světa. Jeho tréninkovým útočištěm se na čas staly třeba Itálie či Anglie. Běh je nedílnou součástí jeho šermířské přípravy. I proto se čerstvý bronzový medailista z ME Choupenitch připojí k T-Mobile Olympijskému běhu v Brně.

Jan Mazoch

Jan Mazoch

Bývalý skokan na lyžích a vnuk legendárního skokana Jiřího Rašky se chystal na T-Mobile Olympijský běh už v loňském roce. Jeho účast mu však přerušila zlomenina ruky. Věří, že letos už to vyjde a zapojí se tak do oslav Olympijského dne aktivně. Na start pětikilometrové trasy se postaví na zlatém závodě v Ostravě, a to s celou svou rodinou.

Anna Kerbachová

Anna Kerbachová

Držitelka dorosteneckého národního rekordu v pětiboji je velkou atletickou naději. Je trojnásobnou zlatou medailistkou z Olympiády dětí a mládeže a stříbrnou z Evropského olympijského festivalu v Tbilisi 2015.

T-Mobile Olympijský běh poběží na zlatém závodě v pražské Stromovce.

Iveta Vacenovská

Iveta Vacenovská

Nejlepší česká stolní tenistka pochází z Hodonína, ale zahrála si i za rakouský Linz, se kterým vyhrála Ligu mistrů.

Je několikanásobnou mistryní republiky, byla také členkou českého bronzové týmu na mistrovství Evropy 2009. Zúčastnila se olympijských her v Londýně 2012 i v Riu o dva roky později. 20. června poběží zlatý závod v Ostravě.

Jiří Ježek

Jiří Ježek

Víc než dvě desítky let se profesionálně věnoval cyklistice. „I proto běh nebyl v mém tréninkovém programu příliš často, jde to tak trochu proti sobě,“ říká šestinásobný paralympijský šampion Jiří Ježek a také patron individuální výzvy T-Mobile Olympijského běhu a České olympijské nadace. „Teď, když jsem ukončil kariéru, je situace jiná.“

V pražské Stromovce oslaví 20. června Olympijský den i se svou manželkou.

Adam Sebastian Helcelet

Adam Sebastian Helcelet

Desetibojař Adam Sebastian Helcelet se sice nepostaví na start žádného ze závodů, bude ale přítomný na zlatém T-Mobile Olympijském běhu v pražské Stromovce, aby podpořil další běžce a předal ceny dětským vítězům.

Radim Vrbata

Radim Vrbata

Radim Vrbata, bývalý český hokejista, strávil 16 let v zámořské NHL v dresech několika týmů například Chicago Blackhawks, Tampa Bay Lightning, Arizona Coyeotes a naposledy v působil v klubu Florida Panthers. Připojí se k oslavám Olympijského dne na závodě v Mladé Boleslavi a předá ceny vítězům.

Taťána Kocembová Netoličková

Taťána Kocembová Netoličková

Bývalá vynikající čtvrtkařka, která na své oblíbené distanci získala zlato z halového mistrovství Evropy (1984) či stříbro z mistrovství světa (1983). Má tři děti. Dcera Jana je dvojnásobnou mistryní světa v tancích a později se stejně jako maminka začala věnovat běžkařské čtyřstovce. Potkat se s ní můžete na zlatém závodě v Ostravě.

 

David Svoboda

David Svoboda

Mistr Evropy i olympijský vítěz. Pod pěti kruhy v Londýně v roce 2012 získal pro Českou republiku první zlatou medaili v této disciplíně.

Sportuje i po konci kariéry, věnuje se horské turistice nebo běžeckým závodům. Poběží i ten olympijský v pražské Stromovce.

Dominik Dvořák

Dominik Dvořák

Český atlet a bobista, který nás reprezentoval ve čtyřbobu na ZOH 2014 v Soči i na letošních ZOH v Pchjoncchangu, se postaví na start pražského závodu ve Stromovce. Společně s přítelkyní vyběhnou na trať 5 km.

Tereza Skoumalová

Tereza Skoumalová

Česká modelka a Česká Miss World pro rok 2014 Tereza Skoumalová je rodačka z Ostravy. Protože miluje sport, nemůže si zlatý T-Mobile Olympijský běh nechat ujít. Postaví se na start 5kilometrového závodu.

Michal Kulka

Michal Kulka

Mistr světa v koloběhu tentokrát nechá koloběžku doma a po svých se vyrazí proběhnout na trasu 5kilometrového závodu v pražské Stromovce.

Adam Ptáčník

Adam Ptáčník

Několikanásobný medailista z ME v dráhové cyklistice, juniorský mistr Evropy a olympionik z LOH Peking 2018 se připojí k oslavám Olympijského dne a zaběhne si T-Mobile Olympijský běh v pražské Stromovce.