„Nejsme seriál, jsme trochu jiný běh. Neběžíme jen proto, že sportovat se má, ale také na podporu olympijských myšlenek. Jsme moc rádi, že vám tento projekt dává smysl a věřím, že se k nám znovu připojíte, a i díky vám budeme znovu na špici běžeckých akcí v České republice,“ řekl v úvodním slovu Petr Graclík, generální sekretář Českého olympijského výboru.

Zpětná vazba

V obsáhlé prezentaci pak ředitel projektu David Novotný shrnul letošní ročník i na základě zpětné vazby z dotazníků, které pořadatelé po letošním běhu vyplňovali. „Zpětná vazba je pro nás vždy velmi důležitá. Chceme náš běh posouvat vpřed a vylepšovat ho tak, aby panovala spokojenost na všech stranách – jak u pořadatelů, tak u samotných běžců,“ vysvětlil. „Samozřejmě ne vždy se nám podaří vše vyladit k maximální spokojenosti, ale i tohle takto velký projekt přináší. Intenzivně už nyní pracujeme na novém ročníku.“

T-Mobile Olympijský běh 2023 se ponese v duchu olympijské hodnoty fair play. „Navážeme tak letošní rok, kterým jsme vzdali hold olympijské hodnotě – výjimečnost, jež se objevila na stuze účastnické medaile,“ doplnil Novotný a připomněl letošní novinku: „Sbíráním hodnot navíc míříme směrem k olympijským hrám v Paříži 2024. Každý, kdo dokáže posbírat olympijské hodnoty za roky 2022, 2023 a 2024 a prokáže se zaplaceným startovným, bude zařazen do losování o VIP den na Olympijském festivalu, který bude v Česku probíhat po dobu her.“

Závěr setkání zpříjemnili pořadatelům letošní ambasadoři Zuzana a Tomáš Paulovi. „Tenhle běh nám rozhodně dává smysl, plánujeme se zúčastnit i příští rok,“ shodli se olympionici, které v Pekingu nadchla atmosféra v týmu: „Byli jsme jedna velká olympijská parta.“

Všichni společně si pak prohlédli unikátní prostory České národní banky včetně nově otevřeného návštěvnického centra. Mohli si také v přísně střeženém trezoru potěžkat zlatou cihlu a viděli obří minci v hodnotě 100 milionů korun.