Ne všechny rodiny mají finanční prostředky, aby zaplatily sportovní kroužky pro děti. Šestnáctiletá Bára a její bratr Václav se závodně věnují cyklistice, která je baví a naplňuje. Jenže z jejich domácího rozpočtu nelze uhradit příspěvky pro sportovní organizaci, poplatit soustředění a ještě nakoupit technické vybavení.

Rodiče Báry se tak obrátili na Českou olympijskou nadaci, aby dceři umožnili trénovat a dostat se v budoucnu do reprezentace. Zatím mladá dráhařka dělá všechno proto, aby jí sen vyšel. Na Olympiádě dětí a mládeže vybojovala na dráze krásné 6. a 4. místo. Mistrovství České republiky na dráze ve stíhací disciplíně dokonce vyhrála.

„Naše děti rádi podporujeme, ale finanční situace je velice náročná. Bára stále jezdí více disciplín, a tudíž potřebuje na závody různá kola. Některá má vlastní, ale převážnou většinu má zapůjčených od klubu. Moc si vážíme jakékoliv finanční podpory. Děkujeme!“ napsali rodiče cyklistky Báry.

Až poběžíte 17. června T-Mobile Olympijský běh, tak myslete i na to, že pomáháte mladým sportovcům. V loňském roce jste pomáhali také v rámci Individuální výzvy s aplikací EPP - Pomáhej Pohybem Nadace ČEZ. Vyběhané body věnované projektu České olympijské nadaci napomohly získání finančních prostředků od Nadace ČEZ právě i pro cyklistku Báru. Více o projektu EPP - Pomáhej pohybem najdete na www.pomahejpohybem.cz.