Výtěžek poputuje na konto České olympijské nadace, která podporuje ve sportování děti ze sociálně znevýhodněných rodin. Příspěvek jde například na zaplacení členských příspěvků či na nákup sportovního vybavení. Česká olympijská nadace za šest let činnosti podpořila již 2 227 dětí z celé České republiky a to částkou 13 061 960 Kč. V roce 2018 jsme vybrali díky startovnému a podpoře Nadace ČEZ v rámci aplikace EPP - Pomáhej pohybem celkem částku 357 660 Kč! Příběhy dětí, kterým jsme pomohli, si můžete přečíst tady. A jakými způsoby můžete nadaci podpořit?
  1. Na konto nadace přispějete automaticky, když si koupíte startovné na letošní T-Mobile Olympijský běh. Ze startovného na zlatých závodech jde na konto nadace 50 korun, z ostatních 20 korun.
  2. Při registraci navíc můžete přispět i další dobrovolnou částkou.
  3. Nadaci můžete podpořit i jakoukoliv sportovní aktivitou jakmile si stáhnete a zapnete aplikaci EPP - Pomáhej pohybem. Vaše vysportovaná aktivita generuje body, které Nadace ČEZ převede na peníze. Ty pak věnuje České olympijské nadaci. V aplikaci se budeme snažit vysportovat cílovou částku 100 000 Kč.
  4. Nadaci ale můžete pomáhat celoročně na účtu 157457869/0300. Všechny vybrané prostředky budou využity na podporu sportování dětí. Někdy stačí i 600 korun, aby dítě mohlo navštěvovat svůj oblíbený sportovní kroužek.