T-Mobile Olympijský běh

Bezmála 55 tisíc dětí se rozběhlo na oslavu Olympijského dne při školních bězích v rámci T-Mobile Olympijského běhu 2017. Na různých místech republiky se zapojili žáci z 376 škol. „Jsem u Olympijského běhu od samého začátku, třicet let. Vím, jak se vyvíjí. Loni jsme měli rekordní počet účastníků a letos jich bude ještě víc. To je vynikající! A je vidět, že děti to baví a mají z pohybu radost,“ říká Imrich Bugár, stříbrný olympijský medailista v hodu diskem.

Mistr světa a Evropy se tradičně podílí na pořádání běhu v Praze 4. „Letos se nás tu sešlo sedm olympioniků,“ říká místopředseda Českého klubu olympioniků. Východočeský klub olympioniků zase pořádá s místní základní školou dopolední závody v Sezemicích, kde nechyběl ani dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Martin Doktor. „Olympionici jsou zapojení do běhů na spoustě míst,“ dodává Imrich Bugár.

Členové Českého klubu olympioniků se na mnoha místech účastní nejen dopoledních školních běhů, ale i odpoledních závodů, při kterých jsou na řadě míst připraveny běhy pro děti i dospělé. Ve Frýdku-Místku odstartuje závod trojskokanská šampionka Šárka Kašpárková, v Havlíčkově Brodě zase světová rekordmanka na osmistovce Jarmila Kratochvílová, V Lipně nad Vltavou nebude chybět veslařský medailista Václav Chalupa, olympijský vítěz ve střelbě Jan Kůrka zavítá na běh v Plzni, gymnastická medailistka Adolfina Tačová se zúčastní celosvětové sportovní oslavy olympijských myšlenek v Ostravě.

 

Banner