fit510x383(1)

1) Čím je závod v Bedřichově zajímavý?

Naše trasa má start v místě startu Jizerské 50 pár metrů od památníku obětem Expedice Peru 1970. Je to krásná trasa lesem a terénem, který je dost kopcovitý - naše závodní pětka je homologovaná na závod světového poháru v běhu na lyžích na klasický styl (bohužel se tu žádný závod na světové úrovni nekonal, ale já jsem na ní vyrostla). Máme velikou výhodu při horkých dnech, že se celý závod běží ve stínu, po lesních cestách. A co zažijete jen na našem závodě? Domácí koláče, které napečou ženy z Bedřichova.

2) Proč se do T-Mobile Olympijského běhu zapojujete? Co vás na tom baví?

Olympijský běh organizuji ráda. Jako malá jsem také závodila a můj tatínek se snažil také o všelijaké organizace a plánování závodů a závodních tras, takže teď mi to přijde jako pokračování v jeho práci. Mám kolem sebe úžasné lidi, kteří odpoledne po práci přijdou a pomohou se vším možným. Nejsme žádní profíci, takže od závodníků mám zajímavou zpětnou vazbu, že je to vždy pro ně takové pohodové odpoledne s partou stejně naladěných lidí. Pro nás z Bedřichova je to hlavně o odpoledním setkání - v dnešní době velmi důležitá věc! Připravíme závod, někteří i běžíme, popovídáme si a užijeme si společný čas. Myslím, že v této době je to hodně potřeba a takhle malý závod je úplně perfektní.

15566-40

3) Jací sportovci z Bedřichova pochází a jaké sporty jsou pro lokalitu typické?

Máme velikou radost, že k nám jezdí závodníci z okolních měst a pravidelně se účastní našeho závodu. Každý rok se také snažím oslovit nějaké místní známé osobnosti - v oni běžel Stanislav Řezáč, který tu má u stadionu penzion a hlavně je to náš nejlepší dálkový běžec na lyžích. Nejvíce závodníků mívám z teamu Mattoni Freerun Jablonec - ti udělají vždy krásnou běžeckou atmosféru. Další závodní team známý i ve světě je Silvini Madshus Team, který se účastní dálkových běhů na lyžích a dalších světových akcí - kola, kolečkové lyže,.. Na startu míváme i našeho pana starostu.

Děkujeme za podporu Českému olympijskému výboru a jeho zajištění . je to pro nás jednodušší a nemusíme oslovovat na spolupráce nějaké firmy a je to jen takové naše vesnické.

fit510x383(6)