Koronavirová krize způsobila, že děti byly velmi dlouho v domácí péči rodičů, kteří neměli moc času se jim celé dny věnovat, co se sportování týče. „Je tedy důležité, aby se děti v září vrátily do oddílů a klubů, protože během měsíců v izolaci mohly zpohodlnět. A je jasné, že krize bude mít dopady na finanční situaci, takže rodin, které nebudou mít na sportování dětí a budou řešit existenční priority, zcela jistě přibude. Chceme proto, abychom prostřednictvím nadace dětí ke sportu vrátili co nejvíc,“ přeje si nadační ředitelka Martina Voříšková.


REI_8223 (kopie) 

Heslo Šťastnější děti díky sportu se nadace snažila během jara naplňovat mnohem více tím, že plnila dětská sportovní přání. Trojnásobný halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák se tak potkal a zaběhal si se dvěma atletkami, tři sestry z podhůří Šumavy neváhaly jet na druhou stranu republiky do Čeladné, aby se potkaly s bikerem Kulhavým a nadace také zprostředkovala splněné přání v podobě hry s golfistkou Klárou Spilkovou. „Tato setkání jsou pro mnohé děti velkou motivací u sportu zůstat,“ věří Voříšková. Nadace za dobu svého fungování rozdělila téměř 17 milionů korun a finančně podpořila celkem 2961 dětí. Peníze putují například na sportovní pomůcky dětí nebo na členské příspěvky do klubu.
 
I díky běžcům na T-Mobile Olympijském běhu si sportování může dovolit více dětí. Z každého startovného jde automaticky 20 nebo 50 korun u Zlatých závodů přímo na podporu České olympijské nadace. V loňském roce se díky běžcům vybrala rekordní částka 384 tisíc korun.