Nic není překážka v Moravských Budějovicích

V Moravských Budějovicích se zase každý rok účastní školních závodů Základní a praktická škola, která má žáky s mentálním, tělesným i kombinovaným postižením. „I tito žáci se běhu aktivně účastní a každý rok je to pro nás pořadatele velmi emotivní. Jeden z žáků s mentálním postižením dokonce zvládá hlavní závod a dosahuje velmi dobrých výsledků,“ líčí pořadatelka Barbora Hynčicová.

Srdcaři v Hlubokých Mašůvkách                                                                                                                                       

Kdo se jednou proběhl v Hlubokých Mašůvkách, zůstává. Pořadatelé místní edice T-Mobile Olympijského běhu tu evidují hned čtyři závodníky, kteří se zúčastnili všech pěti dosavadních ročníků.

„Třeba Tadeáš Beroun, což je ročník 2008, běžel v letech 2017 a 2018 dětský závod, od roku 2019 běhá dospělou trasu. Talentovaný hokejista, který se účastní kempů výběrů talentované mládeže, je synem místní sportovní ikony Jiřího Berouna, dlouholetého hokejisty Orlů Znojmo a nynějšího trenéra mužů HC Orli Znojmo,“ říká pořadatel Zdeněk Žák. „Pan Jiří Svoboda zase každý rok běží se svým synem Jakubem a příkladem jde lidem i náš starosta Zbyněk Frey a ještě stíhá předávat ocenění všem kategoriím při vyhlášení