T-Mobile Olympijský běh

Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších otázek a odpovědí. Pokud však nenaleznete řešení svého problému, zašlete svůj dotaz na olympijskybeh@olympic.cz.

Kategorie závodů

Jaké jsou druhy závodů?

Klasické závody jsou zlaté, stříbrné nebo bronzové. Rozdíly mezi závody jsou podrobněji popsány zde. Dále je zde individuální výzva přes běžeckou aplikaci Endomondo.

Co znamená individuální výzva?

Individuální výzva přes běžeckou aplikaci Endomondo umožňuje účast na T-Mobile Olympijském běhu všem, kteří v okolí nemají žádný oficiální závod nebo jsou v termínu oslav Olympijského dne v zahraničí. Stačí se jen v aplikaci zaregistrovat do challenge T-Mobile Olympijský běh a vyběhnout 21. června na trasu dlouhou 5 km a více.

Kdy se koná T- Mobile olympijský běh?

Závod se uskuteční 21. 6. 2017 ve Vámi vybraném městě v 18:00. Start bude vyhlášen přímým přenosem prostřednictvím Českého rozhlasu.

Kde mohu zjistit trasu daného závodu a časový program?

Trasy závodů a program jsou uvedené v sekci daného závodu.

Registrace

Registrovat se můžete pouze prostřednictvím on-line registrace (pro platbu převodem 15.6. a pro platbu kartou do 19.6.). Za platnou registraci je považována zaplacená registrace.

Do kdy je možné se registrovat?

Poslední možnost zaplacení startovného převodem na účet při registraci online je 15. 6. 2017 v 23:59.

Poslední možnost zaplacení startovného kartou a formou m-platby při registraci online je 19. 6. 2017 ve 12:00

Jak se mohu přihlásit?

Přihlášení je možné skrze online registrační formulář nebo na místě závodu (pouze za předpokladu, že startovné na závod nebude vyprodané).

Platí děti do 15 let startovné?

Ne, pro děti do 15 let (ročník 2002 včetně) je startovné na dětských trasách zdarma. Nesvéprávní závodníci (nezletilí závodníci mladší 18 let, kterým nebyla přiznána svéprávnost, nebo kteří neuzavřeli manželství) a závodníci, jejichž svéprávnost byla omezena soudem, se mohou závodu zúčastnit POUZE s podepsaným písemným souhlasem odpovědného zákonného zástupce odevzdaným při vyzvednutí startovního balíčku. Bez podepsaného souhlasu odpovědného zákonného zástupce nelze vydat startovní balíček. V případě registrace v místě závodu bude připraven vzor souhlasu, který je nutné podepsat odpovědným zákonným zástupcem. Vzor souhlasu je stažení zde.

Může můj 12letý syn běžet dospělý závod?

Dospělé závody mohou běžet pouze osoby starší 15 let. Děti od 15 let přihlášeni na dospělý závod platí běžné startovné. Mladší děti se závodu dospělých účastnit nesmí.

Pokud mi nedojde potvrzovací email, jak postupovat dále?

Kontaktujte nás na emailu olympijskybeh@olympic.cz

Je možné přeregistrovat se na jiné město?

Ne, bohužel tato možnost není.

Je možné stornovat registrace?

Taková možnost není. Startovné je nevratné. Je zde ale možnost převést registraci na jiného běžce.

Co mám udělat, když při platbě zapomenu nebo zadám jiný variabilní symbol?

Kontaktujte nás na emailu olympijskybeh@olympic.cz

Proč nejsem na startovní listině? Zaplatil jsem startovné.

Pokud se nevidíte na startovní listině, kontaktujte nás na e-mail: olympijskybeh@olympic.cz, pošlete nám datum, kdy jste platbu provedl a variabilní číslo platby a my tuto skutečnost prověříme.

Je možné změnit trasu z 5 km na 10 km a naopak?

Ano, nejdéle však do 1.6. V takovém případě přepošlete e-mail s potvrzením o účasti na olympijskybeh@olympic.cz.

 

Startovní balíček

Co je obsahem startovního balíčku?

Součástí startovního balíčku je sportovní vak (do vyčerpání zásob), který obsahuje startovní číslo, čip (v případě zlatých a stříbrných závodů), a další dárky od partnerů: tyčinka Corny Protein, slevový poukaz od Alpine Pro a pitný režim bonaqua. V případě zlatých a stříbrných závodů je k dispozici i zdravotní služba, převlékárna, úschovna a mobilní toalety. U zlatých závodů jsou součástí startovného fotky ze závodu a doprovodný program. Závodníci na zlatých a stříbrných závodech budou v cíli odměněni účastnickou medailí.

 

Co je obsahem startovního balíčku pro děti?

Součástí startovního balíčku je tyčinka Corny Milk, účastnická medaile s logem Olympic day a diplom s podpisem olympioniků Vávry Hradilka a Jana Kufa od společnosti Koh-i-noor. Navíc na zlatých závodech je součástí startovního balíčku pro děti bílé funkční tričko Alpine Pro. Velikost lze vybrat na místě. Počet dětských triček je omezený.

 

Kdy zjistím, jaké mám startovní číslo?

Startovní číslo obdrží všichni přihlášení účastníci závodu hromadně a e-mailem před samotným závodem.

Kde si mohu startovní balíček vyzvednout?

Startovní balíček na závod v Praze a Ostravě si můžete vyzvednout od 14. do 20. června na vybraných prodejnách T-Mobile, pokud jste si zvolil tuto možnost v registraci do 4.6., nebo v den závodu na místě v registračním stanu. Na ostatních závodech pouze v místě závodu.

Může za mě kamarád vyzvednout startovní balíček?

Ano, startovní balíček bude vydáván proti jsménu s OP/e-mailu s potvrzením o startovním čísle. Startovní číslo je ale nepřenosné.

Časomíra

Jak se měří čas v případě čipové časomíry?

V případě čipové časomíry se čas měří pro všechny od startovního výstřelu. Podle tohoto času se určuje pořadí. Ve výsledcích je uveden i čistý čas od proběhnutí startem.

Kde mohu reklamovat výsledky?

Protesty proti porušení či nedodržení Pravidel během závodu závodníkem je možné podat pouze v den závodu, a to nejpozději 30 minut po dokončení závodu. Protest se podává v místě Prezence v areálu zázemí. Podmínkou je vyplnění příslušného formuláře a složení kauce 500 Kč, která bude v případě kladného vyřízení ve prospěch protestujícího vrácena. V opačném případě kauce propadá pořadateli závodu. Účastníci mají možnost do 3 dnů po skončení závodu reklamovat dosažený čas u zlatých závodů na e-maliu info@sportsoft.cz a u ostatní na olympijskybeh@olympic.cz. V případě, že bude reklamace uznána, nemá závodník již nárok na věcné ceny a další ocenění, které byly na závodě rozdány.

 

Funkční trička Alpine Pro

Mohu objednat i dětské tričko?

Na zlatých závodech je součástí startovního balíčku pro děti bílé funkční tričko Alpine Pro. Velikost lze vybrat na místě. Počet dětských triček je omezený. Na zlatých závodech v Praze – Stromovce a v Ostravě je součástí startovního balíčku pro děti bílé funkční tričko. Velikost lze vybrat na místě. Počet dětských triček je omezený. Na jiných závodech tričko nelze dokoupit.

Jak si mohu objednat tričko?

Jednalo se o limitovanou edici, která byla vyprodaná 5. června. Již tedy není možné si tričko objednat. Děkujeme za Váš zájem!

Jak vypadá letošní edice triček?

Dámská trička jsou růžová a pánská v barvě černé. Grafický náhled zde.

Jaké jsou rozměry a materiál funkčních triček Alpine Pro?

Materiál triček – 100% polyester

Rozměry triček viz tabulka velikostí.