Hlavní myšlenka akce

olympics10dsc_1543-1-660x440
olympics10dsc_1543-1-660x440

Různí běžci, různá místa, olympijská myšlenka. To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost.

Na T-Mobile Olympijském běhu oslavujeme radost z pohybu a sport jako takový. Akcí si totiž připomínáme mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den, přesně v jeden čas vybíhají tisíce běžců po celé České republice– ať už jako součást hlavních závodů, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy.

Český atletický svaz ocenil T-Mobile Olympijský běh už třikrát za sebou jako TOP běžeckou akci roku.

Česká olympijská nadace

con-3-roky-vyber-51-660x440-660x440
con-3-roky-vyber-51-660x440-660x440

Tím, že si s námi zaběhneš, uděláš dobře nejen svému tělu, ale pomůžeš i ostatním. Na T-Mobile Olympijském běhu totiž pomáhá každý běžec svou účastí i České olympijské nadaci. Z každého startovného jde část na podporu sportování dětí, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. A s vaší podporou dokáže nadace pomoci dalším mladým sportovcům k plnění jejich snů.

Společně jsme v roce 2020 pomohli rekordní částkou 489 030 Kč. Co Česká olympijská nadace dělá a komu konkrétně jsme pomohli se dozvíte tady.

Historie olympijského běhu v České republice

cov
cov

Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu. Po celém světě si ho připomíná 5,5 milionů lidí ze 150 zemí světa.

Každá země si „svoji oslavu“ uzpůsobí svému prostředí. Některé země slaví celý týden, některé pouze v jeden den. Jedna země pořádá volejbalové turnaje, jiné třeba veslařské klání. U nás se v rámci Olympijského dne pořádají pod záštitou Českého olympijského výboru běžecké závody pro všechny věkové kategorie, a to už od roku 1987. První ročník startoval legendární Emil Zátopek. K Praze se v průběhu let přidávala i další města, až postupně akce narostla do současných 81 závodů.

Olympijský den se oficiálně slaví 23. června. V českém prostředí se Olympijský den slaví běžeckými závody vždy nejbližší středu tomuto datu. V roce 2021 nám však datum vychází přesně na středu jeden měsíc po skončení Olympiády a proto se ještě více těšíme, že se společně potkáme na startu 8. září 2021.

Proč „T-Mobile“ Olympijský běh?

tmobile
tmobile

Protože věříme, že moderní technologie dokážou lidem zjednodušit a zpříjemnit život. Rádi podporujeme propojení technologií se zdravým životním stylem, které dokáže ještě více umocnit zážitky ze sportování. Moderní technologie nám umožňují každý den vylepšovat naše výkony, ať už v podobě chytrých hodinek či fitness náramků, nebo prostřednictvím sportovních aplikací v telefonech.

Více o T-Mobile