S každou registrací na T-Mobile Olympijský běh přispíváte automaticky České olympijské nadaci. Komu a jak Česká olympijská nadace pomáhá?

Nadace pomáhá sportovat dětem, jejichž rodičům chybí finanční prostředky na jejich sportovní aktivity. Nejde přitom pouze o výjimečně talentované děti. Rozhodující je, aby děti měly chuť pravidelně sportovat. O udělení podpory rozhoduje komise nadace složená z jejích patronů, kterými jsou olympijští medailisté. Mimo finanční pomoci Česká olympijská nadace pomáhá i s motivací dětí ke sportu, zprostředkovává totiž dětem setkání s olympioniky, pořádá pro ně kempy a zapojuje je do akcí spojených s olympismem. Děti podporované nadací se tedy samozřejmě také zúčastní T-Mobile Olympijského běhu 2019.

Máte ve svém okolí mladého sportovce, který by ve svém úsilí potřeboval finančně podpořit? Informujte o České olympijské nadaci! Na webových stránkách naleznete veškeré potřebné informace a především elektronický formulář na žádost o podporu. „Věřím, že díky účastníkům T-Mobile Olympijského běhu budeme mít nejen další prostředky, ale také oslovíme ty, kteří o možnostech České olympijské nadace ještě neslyšeli a podporu využijí,“ říká Martina Voříšková, ředitelka nadace.

Česká olympijská nadace za šest let činnosti podpořila již 2 227 dětí z celé České republiky a to částkou 13 061 960 Kč.

V roce 2018 jsme vybrali díky T-Mobile Olympijskému běhu 357 660 Kč! Pomohli jsme například těmto dětem

 

Jirka (16 let), hokejbal

Jirka (16 let), hokejbal

Jirka žije pouze se svojí maminkou, které na sportování syna nezbývá mnoho peněz. Jirka byl v roce 2017 vybrán jako brankář na krajském výběru U15 v Brně, kde se mužstvo umístilo na 2. místě. Pořízení kompletní gólmanské výbavy (betony, vyrážečka, lapačka, gólmanská hokejka) je velkým zásahem do rozpočtu rodiny proto se maminka rozhodla oslovit Českou olympijskou nadaci. Díky finančnímu příspěvku se Jirka mohl zase o kousek posunout ke svému sportovnímu snu.

Daniel (11 let), plavání

Daniel (11 let), plavání

Danielův tatínek je bohužel dlouhodobě těžce nemocný, má plný invalidní důchod 3. stupně a maminka se o něj celodenně stará. Jsou tedy závislí na sociálních dávkách hmotné nouze. Daniel má ještě další 3 sourozence. Maminka se snaží chodit po různých brigádách, ale i tak není schopná sama celou rodinu uživit. Proto se rozhodla oslovit Českou olympijskou nadaci. „Kluky plavání moc baví a jde jim, máme doma už dost medailí a pohárů ze závodů, ale bez pomoci nadace by plavat určitě nemohli, moc Vám tímto děkuji.“

Nikolas (10 let), fotbal, florbal, lední hokej

Nikolas (10 let), fotbal, florbal, lední hokej

Nikolas je velmi šikovný a talentovaný sportovec. Na první pohled by nikdo nepoznal, že má zjištěnou oboustrannou středně těžkou smíšenou vadu sluchu. Je integrovaný v běžné základní škole, dělá fotbal, florbal a lední hokej – vše bez sluchadel (potem se totiž zahlušují). Nikolasova sluchová vada ale není jediným důvodem, proč maminka požádala Českou olympijskou nadaci o pomoc. V celodenní péči má totiž ještě staršího syna Patrika, který se narodil předčasně a v 6 měsících prodělal periventrikulární leukomalácii (úbytek bílé hmoty na mozku). Patrik je kombinovaně postižený – dětská mozková obrna, nedoslýchavost, porucha zraku, těžká mentální retardace, nízkofunkční dětský autismus. Vývojově je na úrovni 2 letého dítěte, ve speciální základní škole musí mít osobního asistenta. „Budeme rádi za jakoukoliv podporu, abychom Nikolase mohli v tom, co ho baví udržet co nejdéle!“ Dodává maminka Nikolase a Patrika.