S každou registrací na T-Mobile Olympijský běh přispíváte automaticky České olympijské nadaci. Ta pomáhá sportovat dětem, jejichž rodičům chybí finanční prostředky na jejich sportovní aktivity. Nejde přitom pouze o výjimečně talentované děti. Rozhodující je, aby děti měly chuť pravidelně sportovat. O udělení podpory rozhoduje komise nadace složená z jejích patronů, kterými jsou olympijští medailisté. Mimo finanční pomoci Česká olympijská nadace pomáhá i s motivací dětí ke sportu, zprostředkovává totiž dětem setkání s olympioniky, pořádá pro ně kempy a zapojuje je do akcí spojených s olympismem. Děti podporované nadací se tedy samozřejmě také zúčastní T-Mobile Olympijského běhu.

Máte ve svém okolí mladého sportovce, který by ve svém úsilí potřeboval finančně podpořit? Informujte o České olympijské nadaci! Na webových stránkách naleznete veškeré potřebné informace a především elektronický formulář na žádost o podporu. „Věřím, že díky účastníkům T-Mobile Olympijského běhu budeme mít nejen další prostředky, ale také oslovíme ty, kteří o možnostech České olympijské nadace ještě neslyšeli a podporu využijí,“ říká Martina Voříšková, ředitelka nadace.

Česká olympijská nadace za pět let činnosti podpořila již 1 690 dětí z celé České republiky a to částkou 9 884 160 Kč.

V roce 2017 jsme vybrali díky T-Mobile Olympijskému běhu 295 700 Kč! Pomohli jsme například těmto dětem

 

Lukáš a Eliška (17 a 12 let), rychlostní kanoistika

Lukáš a Eliška (17 a 12 let), rychlostní kanoistika

Lukáš s Eliškou žijí od úmrtí tatínka jen s maminkou, která je dlouhodobě nemocná a náklady na jejich vrcholový sport je těžké finančně zvládnout. Oba dva se věnují rychlostní kanoistice, která je baví, a jsou v ní velmi úspěšní. Lukáš je členem juniorského reprezentačního družstva a Eliška se rozhodla jít v jeho šlépějích a již nyní má za sebou účast na mistrovství České republiky. Maminka se tedy rozhodla požádat Českou olympijskou nadaci o finanční příspěvek, který by jí situaci ulehčil a pomohl oběma mladým sportovcům dále trénovat a zlepšovat se.

Jan a Daniel (11 a 10 let), plavání

Jan a Daniel (11 a 10 let), plavání

Maminka kluků hledala možnost, jak jim umožnit oblíbené sportování. Díky panu trenérovi z oddílu ji našla. „Každým začátkem školního roku se na škole našich synů koná plavecký maraton a naše starší syny po výborném umístění oslovil pan trenér z plaveckého oddílu, zda by nechtěli závodně plavat. Kluci plavat moc chtěli, ale já si to opravdu nemohla dovolit. Byla jsem ráda, když se mi podařilo z hmotné nouze našetřit na povinné školní plavání. Proto jsem oslovila ČON“ popisuje začátky plavání kluků maminka. Honza s Danem, mohou díky České olympijské nadaci, již dva roky sportovat a být součástí skvělé party, kterou na bazénu mají.

Františka (12 let), atletika a badminton

Františka (12 let), atletika a badminton

„Paní učitelka ve škole si všimla, že Fany je velice sportovně nadaná a tak školu reprezentuje na různých sportovních akcích v házené, vybíjené, přehazované, florbalu a hlavně atletických závodech. Atletika se jí zalíbila natolik, že jsme na začátku školního roku oslovily ASK Slavia Praha, zda by tam mohla chodit. Bohužel výše členských příspěvků byla na mě opravdu vysoká, ale pak jsem dostala informaci, že mohu využít Českou olympijskou nadaci, která podporuje mladé sportovce. Po té, co jsem se na T-Mobile olympijském běhu ve Stromovce dozvěděla více informací, odhodlala jsem se podat žádost pro Františku. Jsem moc ráda, že Fany může dělat, to co ji baví.“ popisuje maminka.