Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších otázek a odpovědí. Pokud však nenaleznete řešení svého problému, zašlete svůj dotaz na olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz. Kompletní pravidla závodu jsou pak k nahlédnutí zde.

OBECNÉ

 • Kdy se koná T- Mobile Olympijský běh?

V roce 2024 se závody konají ve středu 19. června na desítkách míst v ČR se společným startem v 18:00. Start proběhne v živém vysílání Českého rozhlasu Radiožurnál. Školní závody se konají už dopoledne cca v 10:00.

 • Jaké jsou kategorie závodů?

I v roce 2024 rozlišujeme dvě úrovně závodů: Zlatý T-Mobile Olympijský běh a Regionální T-Mobile Olympijský běh. Jaký je mezi závody rozdíl, kolik stojí startovné a jaký servis tě na závodech čeká, si přečti tady.

 • Kde všude se poběží T-Mobile Olympijský běh?

Poběžíme na desítkách míst po celé ČR. Přehled všech závodů teprve vytváříme a jejich seznam najdeš od 1. února, kdy také spustíme registraci, tady.

 • Můžu závod běžet s kočárkem nebo se psem?

Bohužel, kvůli bezpečnosti závodníků není možné běžet ani s kočárkem ani s psím doprovodem. Detailní pravidla najdeš tady.


REGISTRACE

 • Jak se mohu přihlásit a do kdy?

Registrovat se můžeš POUZE ON-LINE přes registrační systém na webu olympijskybeh.cz, a to od 1. února do 7. června,  v případě platby bankovním převodem pouze do 31. května. Při naplnění kapacity budou registrace uzavřeny dříve. NEBUDE možné registrovat se na místě v den závodu. Za platnou registraci je považována zaplacená registrace. Po naplnění kapacity 9 000 dospělých či 4 500 dětských závodníků budou registrace uzavřeny.

 • Pokud mi nedojde potvrzovací email, jak postupovat dále?

Kontaktuj nás na e-mailu olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz.

 • Co mám udělat, když při platbě zapomenu nebo zadám jiný variabilní symbol?

Kontaktuj nás na e-mailu olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz. Rovnou můžeš poslat screenshot s potvrzením o platbě, který nám usnadní řešení tvého problému.

 • Proč nejsem na startovní listině? Zaplatil/a jsem startovné.

Pokud ti přišlo potvrzení o úspěšné registraci a nevidíš se na startovní listině, kontaktuj nás na e-mailu olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz, pošli nám datum, kdy jsi platbu provedl/a a variabilní číslo platby a my to prověříme. Do přílohy můžeš přiložit screenshot platby, kde budou viditelné všechny tyto informace.

 • Platí děti do 15 let startovné?

Děti do 15 let (ročník 2010 včetně) platí na dětských trasách symbolické startovné 30 Kč na regionálních závodech a 50 Kč na Zlatých závodech. 

 • Může můj 12letý syn běžet dospělý závod?

Dospělé závody mohou běžet osoby starší 15 let. Děti starší 15 let přihlášeni na dospělý závod platí běžné startovné. Děti mladší 15 let se závodu dospělých účastnit smí, pokud to daný pořadatel umožňuje. Tuto informaci naleznete v kartě příslušného závodu. Seznam závodů naleznete zde.

 • Je možné stornovat registrace?

Není, startovné je nevratné. Registraci lze po uvážení pořadatele předat jinému účastníkovi. V takovém případě nás kontaktuj na e-mailu olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz. V případě, že změnu provedeš později, než 9. května, již nebude možná změna jména/přezdívky na startovním čísle.

 • Je možné přeregistrovat se na jiné město nebo změnit délku trasy?

Ne, tato možnost není.


STARTOVNÍ BALÍČEK

 • Kdy zjistím, jaké mám startovní číslo?

Startovní číslo obdrží všichni přihlášení e-mailem nejdříve 2 týdny a nejpozději 2 dny před samotným závodem.

 • Kde a kdy si mohu startovní balíček vyzvednout?

Startovní balíček na Zlaté závody bude možné vyzvednout na vybraných prodejnách T-Mobile pár dní před závodem, nebo v den závodu na místě v registračním stanu. Na regionálních závodech pouze v místě závodu. Při vyzvednutí je nutné doložit potvrzovací mail se startovním číslem.

Zlatý závod v Praze:

Značková prodejna T-Mobile Arkády Pankrác, Praha

Značková prodejna T-Mobile Národní třída, Praha

Zlatý závod v Brně:

Značková prodejna T-Mobile Galerie Vaňkovka, Brno

Místo vyzvednutí je třeba zvolit při registraci. Na prodejnách je možné si vyzvednout startovní balíčky 14. - 17. 6. 2024 během otevíracích hodin příslušné prodejny.

 • Může za mě kamarád vyzvednout startovní balíček?

Ano, startovní balíček bude vydáván proti občanskému průkazu nebo e-mailu s potvrzením o startovním čísle.


BĚŽECKÁ TRIČKA

 • Jak mohu získat běžecké tričko Alpine Pro?

ZLATÝ T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH – Praha, Brno: 

Běžecké tričko ALPINE PRO je pro prvních 300 online registrací v Praze a prvních 150 online registrací v Brně zdarma. POZOR - i v tomto případě je nutné zvolit registraci s tričkem a vybrat si svou velikost.

Dále je možné si tričko objednat v rámci registrace za cenu 250 Kč.

REGIONÁLNÍ T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH:

Běžecké tričko ALPINE PRO je možné si objednat v rámci registrace za cenu 250 Kč.

 • Je možné získat dětské běžecké tričko?

Ano, je možné objednat tričko i pro děti a to na všech hlavních závodech, kde jsou vypsané i dětské trasy. Pro prvních 150 závodníků v Praze a prvních 70 závodníků v Brně bude tričko zdarma. POZOR - i v tomto případě je nutné zvolit registraci s tričkem a vybrat si svou velikost.

Pro další přihlášené na T-Mobile Olympijský běh je možné zakoupit tričko v rámci registrace za 200 Kč. 

 • V jakém designovém provedení budou běžecká trička ALPINE PRO?

Běžecká trička pro rok 2024 zatím připravujeme. Brzy je budete moct najít zde.

 • V jakých velikostech je možné trička objednávat?

Dámská i pánská trička jsou ve velikostech S, M, L, XL. Dětská trička jsou v těchto velikostech: 104-110, 116-122, 128-134, 140-146, 152-158, 164-170. Nabídka platí do vyčerpání zásob.

 • Z jakého materiálu jsou běžecká trička?

Trička pro rok 2024 zatím připravujeme.


ČASOMÍRA

 • Jak se měří čas v případě čipové časomíry?

V případě čipové časomíry se čas měří pro všechny od startovního výstřelu. Podle tohoto času se určuje pořadí. Ve výsledkové listině pak můžete najít i tzv. čipový čas, který měří až od chvíle, kdy proběhnete startovní bránou.

 • Kde mohu reklamovat výsledky?

Účastníci mají možnost do 3 dnů po skončení závodu reklamovat dosažený čas u zlatých závodů na e-mailu olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz. V případě, že bude reklamace uznána, nemá závodník již nárok na věcné ceny a další ocenění, které byly na závodě rozdány.