Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších otázek a odpovědí. Pokud však nenaleznete řešení svého problému, zašlete svůj dotaz na olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz. Kompletní pravidla závodu jsou pak k nahlédnutí zde.

OBECNÉ

 • Kdy se koná T- Mobile Olympijský běh?

V roce 2023 se závody konají ve středu 21. června na desítkách míst v ČR se společným startem v 18:00. Start proběhne v živém vysílání Českého rozhlasu Radiožurnál. Školní závody se konají už dopoledne cca v 10:00.

 • Jaké jsou kategorie závodů?

I v roce 2023 rozlišujeme dvě úrovně závodů: Zlatý T-Mobile Olympijský běh a Regionální T-Mobile Olympijský běh. Jaký je mezi závody rozdíl, kolik stojí startovné, co najdeš ve startovním balíčku a jaký servis tě na závodech čeká, si přečti tady.

 • Kde všude se poběží T-Mobile Olympijský běh?

Poběžíme na desítkách míst po celé ČR. Přehled všech závodů teprve vytváříme a jejich seznam najdeš od 1. února, kdy také spustíme registraci, tady.

 • Můžu závod běžet s kočárkem nebo se psem?

Bohužel, kvůli bezpečnosti závodníků není možné běžet ani s kočárkem ani s psím doprovodem. Detailní pravidla najdeš tady.


REGISTRACE

 • Jak se mohu přihlásit a do kdy?

Registrovat se můžeš POUZE ON-LINE přes registrační systém na webu olympijskybeh.cz, a to od 1. února do 4. června při platbě převodem a do 11. června při platbě kartou. Při naplnění kapacity budou registrace uzavřeny dříve. NEBUDE možné registrovat se na místě v den závodu. Za platnou registraci je považována zaplacená registrace. Po naplnění kapacity 9 000 dospělých či 3 500 dětských závodníků budou registrace uzavřeny.

 • Pokud mi nedojde potvrzovací email, jak postupovat dále?

Kontaktuj nás na e-mailu olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz

 • Co mám udělat, když při platbě zapomenu nebo zadám jiný variabilní symbol?

Kontaktuj nás na e-mailu olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz. Rovnou můžeš poslat screenshot s potvrzením o platbě, který nám usnadní řešení tvého problému.

 • Proč nejsem na startovní listině? Zaplatil/a jsem startovné.

Pokud ti přišlo potvrzení o úspěšné registraci a nevidíš se na startovní listině, kontaktuj nás na e-mailu olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz, pošli nám datum, kdy jsi platbu provedl/a a variabilní číslo platby a my to prověříme. Do přílohy můžeš přiložit screenshot platby, kde budou viditelné všechny tyto informace.

 • Platí děti do 15 let startovné?

Děti do 15 let (ročník 2008 včetně) platí na dětských trasách symbolické startovné 30 Kč na regionálních závodech a 50 Kč na Zlatých závodech. Nesvéprávní závodníci se mohou závodu zúčastnit POUZE s podepsaným souhlasem s účastí závodníka v závodě odevzdaným při vyzvednutí startovního balíčku. Vzor souhlasu je ke stažení zde.

 • Může můj 12letý syn běžet dospělý závod?

Dospělé závody mohou běžet osoby starší 15 let. Děti od 15 let přihlášeni na dospělý závod platí běžné startovné. Mladší děti se závodu dospělých účastnit smí, pokud to daný pořadatel umožňuje. Tuto informaci naleznete v kartě příslušného závodu. Seznam závodů naleznete zde.

 • Je možné stornovat registrace?

Není, startovné je nevratné. Registraci lze po uvážení pořadatele předat jinému účastníkovi. V takovém případě nás kontaktuj na e-mailu olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz do 11. května 2023. V případě, že změnu provedeš později, již nebude možná změna jména/přezdívky na startovním čísle.

 • Je možné přeregistrovat se na jiné město nebo změnit délku trasy?

Ne, tato možnost není.


STARTOVNÍ BALÍČEK

 • Kdy zjistím, jaké mám startovní číslo?

Startovní číslo obdrží všichni přihlášení e-mailem nejdříve 2 týdny a nejpozději 2 dny před samotným závodem.

 • Kde a kdy si mohu startovní balíček vyzvednout?

Startovní balíček na Zlaté závody bude možné vyzvednout na vybraných prodejnách T-Mobile pár dní před závodem, nebo v den závodu na místě v registračním stanu. Na ostatních závodech pouze v místě závodu. Při vyzvednutí na prodejně je nutné doložit potvrzovací mail se startovním číslem, který bude rozeslán zhruba v polovině června 2023.

Zlatý závod v Praze:

Značková prodejna T-Mobile Arkády Pankrác, Praha

Značková prodejna T-Mobile Národní třída, Praha

Zlatý závod v Brně:

Značková prodejna T-Mobile Galerie Vaňkovka, Brno

Místo vyzvednutí je třeba zvolit při registraci. Na prodejnách je možné si vyzvednout startovní balíčky 16. - 19. 6. během otevíracích hodin příslušné prodejny

 • Může za mě kamarád vyzvednout startovní balíček?

Ano, startovní balíček bude vydáván proti občanskému průkazu nebo e-mailu s potvrzením o startovním čísle.


FUNKČNÍ TRIČKA

 • Jak mohu získat funkční tričko Alpine Pro?

ZLATÝ T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH – Praha, Brno: 

Funkční tričko ALPINE PRO je pro prvních 300 online registrací v Praze a prvních 150 online registrací v Brně zdarma. POZOR - i v tomto případě je nutné zvolit registraci s tričkem a vybrat si svou velikost.

Dále je možné si funkční tričko ALPINE PRO objednat v rámci registrace za cenu 250 Kč.

REGIONÁLNÍ T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH:

Funkční tričko ALPINE PRO je možné si objednat v rámci registrace za cenu 250 Kč.

 • Je možné získat dětské funkční tričko?

Ano, je možné objednat tričko i pro děti a to na všech hlavních závodech, kde jsou vypsané i dětské trasy. Pro prvních 150 závodníků v Praze a prvních 70 závodníků v Brně bude tričko zdarma. POZOR - i v tomto případě je nutné zvolit registraci s tričkem a vybrat si svou velikost.

Pro další přihlášené na T-Mobile Olympijský běh je možné zakoupit tričko v rámci registrace za 200 Kč. 

 • V jakém designovém provedení budou funkční trička ALPINE PRO?

Funkční trička pro rok 2023 zatím připravujeme. Brzy je budete moct najít zde.

 • V jakých velikostech je možné trička objednávat?

Dámská i pánská trička jsou ve velikostech S, M, L, XL. Dětská trička jsou v těchto velikostech: 104-110, 116-122, 128-134, 140-146, 152-158, 164-170. Nabídka platí do vyčerpání zásob.

 • Z jakého materiálu jsou funkční trička?

Funkční trička pro rok 2023 zatím připravujeme.


ČASOMÍRA

 • Jak se měří čas v případě čipové časomíry?

V případě čipové časomíry se čas měří pro všechny od startovního výstřelu. Podle tohoto času se určuje pořadí.

 • Kde mohu reklamovat výsledky?

Účastníci mají možnost do 3 dnů po skončení závodu reklamovat dosažený čas u zlatých závodů na e-mailu olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz. V případě, že bude reklamace uznána, nemá závodník již nárok na věcné ceny a další ocenění, které byly na závodě rozdány.