Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších otázek a odpovědí. Pokud však nenaleznete řešení svého problému, zašlete svůj dotaz na olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz. Kompletní pravidla závodu jsou pak k nahlédnutí zde.

OBECNÉ

 • Kdy se koná T- Mobile Olympijský běh?

Po změně termínu kvůli vládním omezením spojeným se šířením Covid-19 se závody nově konají ve středu 16. 9. 2020 na desítkách míst v ČR se společným startem v 18:00. Start proběhne v živém vysílání Českého rozhlasu Radiožurnál. Školní závody se pak konají dopoledne cca v 10:00.

 • Jaké jsou kategorie závodů?

I v roce 2020 rozlišujeme dvě úrovně závodů: Zlatý T-Mobile Olympijský běh a T-Mobile Olympijský běh, které se konají ve všech krajích ČR. Jaký je mezi závody rozdíl, kolik stojí startovné, co najdeš ve startovním balíčku a jaký servis na závodech tě čeká, si přečti tady.

 • Kde všude se poběží T-Mobile Olympijský běh?

Poběžíme na více než 80 místech po celé ČR. Přehled všech závodů najdeš tady.

 • Můžu závod běžet s kočárkem nebo se psem?

Bohužel, kvůli bezpečnosti závodníků není možné běžet ani s kočárkem ani psím doprovodem. Detailní pravidla najdeš tady.


REGISTRACE

 • Jak se mohu přihlásit a do kdy?

Registrovat se můžeš POUZE ON-LINE přes registrační systém na webu olympijskybeh.cz, a to od 3. února do 31. srpna při platbě převodem a do 6. září při platbě kartou. Při naplnění kapacity budou registrace uzavřeny dříve. NEBUDE možné registrovat se na místě v den závodu. Za platnou registraci je považována zaplacená registrace. Po naplnění kapacity 10 000 dospělých či 3 500 dětských závodníků budou registrace uzavřeny.

 • Pokud mi nedojde potvrzovací email, jak postupovat dále?

Kontaktuj nás na e-mailu olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz

 • Co mám udělat, když při platbě zapomenu nebo zadám jiný variabilní symbol?

Kontaktuj nás na e-mailu olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz

 • Proč nejsem na startovní listině? Zaplatil jsem startovné.

Pokud ti přišlo potvrzení o úspěšné registraci a nevidíš se na startovní listině, kontaktuj nás na e-mailu olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz, pošli nám datum, kdy jsi platbu provedl/a a variabilní číslo platby a my to prověříme.

 • Platí děti do 15 let startovné?

Ne, pro děti do 15 let (ročník 2005 včetně) je startovné na dětských trasách zdarma. Nesvéprávní závodníci se mohou závodu zúčastnit POUZE s podepsaným souhlasem s účastí závodníka v závodě odevzdaným při vyzvednutí startovního balíčku. Vzor souhlasu je ke stažení zde.

 • Může můj 12letý syn běžet dospělý závod?

Dospělé závody mohou běžet osoby starší 15 let. Děti od 15 let přihlášeni na dospělý závod platí běžné startovné. Mladší děti se závodu dospělých účastnit smí, pokud to daný pořadatel umožňuje.

 • Je možné stornovat registrace?

Není, startovné je nevratné. Registraci lze po uvážení pořadatele předat jinému účastníkovi. V takovém případě nás kontaktuj na e-mailu olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz do 10. srpna 2020. V případě, že změnu provedeš později, již nebude možná změna jména/přezdívky na startovním čísle.

Výjimku mají pro letošní ročník běžci, kteří byli přihlášeni na původní termín a jejich závod byl v novém zářijovém termínu zrušen. Ti mohou požádat do 15. května o vrácení startovného. 

 • Je možné přeregistrovat se na jiné město nebo změnit délku trasy?

Ne, bohužel tato možnost není.

Výjimku mají pro letošní ročník běžci, kteří byli přihlášeni na původní termín a jejich závod byl v novém zářijovém termínu zrušen. Ti mohou požádat do 15. května o změnu lokality, aby se mohli připojit na startu na jiném závodě. 


STARTOVNÍ BALÍČEK

 • Co je obsahem startovního balíčku?

Servis, cenu a co je obsahem startovného balíčku najdete zde.

 • Kdy zjistím, jaké mám startovní číslo?

Startovní číslo obdrží všichni přihlášení e-mailem nejpozději 2 dny před samotným závodem.

 • Kde a kdy si mohu startovní balíček vyzvednout?

Startovní balíček na Zlaté závody bude možné vyzvednout i na vybraných prodejnách T-Mobile pár dní před závodem, nebo pak v den závodu na místě v registračním stanu. Na ostatních závodech pouze v místě závodu. Při vyzvednutí na prodejně je nutné doložit potvrzovací mail se startovním číslem, který bude rozeslán z kraje září 2020.

 • Kde a kdy si mohu startovní balíček vyzvednout?

Zlatý závod v Praze:

Značková prodejna T-Mobile Centrum Chodov, Praha
Značková prodejna T-Mobile Národní třída, Praha

Zlatý závod v Brně:

Značková prodejna T-Mobile Galerie Vaňkovka, Brno

Místo vyzvednutí je třeba zvolit při registraci.

 • Může za mě kamarád vyzvednout startovní balíček?

Ano, startovní balíček bude vydáván proti občanskému průkazu nebo e-mailu s potvrzením o startovním čísle.


FUNKČNÍ TRIČKA

 • Jak mohu získat funkční tričko Alpine Pro?

ZLATÝ T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH – Praha, Brno:

Do 31. 5. je cena startovního balíčků na ZLATÝ ZÁVOD 400 Kč. Funkční tričko ALPINE PRO je pro prvních 500 v Praze a 150 v Brně online registrací součástí startovního balíčku. U dalších registrací je cena startovního balíčku s tričkem 600 Kč.

Od 1.6. do 6.9. je cena startovního balíčků  500 Kč. Funkční tričko ALPINE PRO  je pro prvních 500 v Praze a  150 v Brně online registrací součástí startovního balíčku. U dalších registrací je cena startovního balíčku s tričkem 700 Kč.

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH:

Do 31.5. je cena startovního balíčků 150 Kč. Funkční tričko ALPINE PRO je součástí startovního balíčku v ceně 350 Kč.

Od 1.6. do 6.9. je cena startovního balíčků 250 Kč. Funkční tričko ALPINE PRO je součástí startovního balíčku v ceně 450 Kč.

 • Je možné získat dětské funkční tričko?

Ano, v roce 2020 je možné objednat tričko i pro děti a to na všech hlavních závodech, kde jsou vypsané i dětské trasy. Pro prvních 200 závodníků v Praze a 70 v Brně bude tričko součástí startovního balíčku zdarma, tato možnost už byla vyčerpána. Pro další přihlášené na T-Mobile Olympijské běhy je možné zakoupit startovní balíček s dětským tričkem v hodnotě 150 Kč.

 • V jakém designovém provedení budou funkční trička ALPINE PRO?

Funkční trička jsou pro rok 2020 v jednotné bílé barvě, a to pro dámy, pány i děti. Více informací najdete zde.

 • V jakých velikostech je možné trička objednávat?

Dámská i pánská trička jsou ve velikostech S, M, L, XL. Velikostní tabulku najdete zde. Dětská trička jsou v těchto velikostech: 104-110, 116-122, 128-134, 140-146, 152-158, 164-170. Nabídka platí do vyčerpání zásob.

 • Z jakého materiálu jsou funkční trička?

Ze 100 % polyester.


ČASOMÍRA

 • Jak se měří čas v případě čipové časomíry?

V případě čipové časomíry se čas měří pro všechny od startovního výstřelu. Podle tohoto času se určuje pořadí.

 • Kde mohu reklamovat výsledky?

Účastníci mají možnost do 3 dnů po skončení závodu reklamovat dosažený čas u zlatých závodů na e-mailu olympijskybeh‌‌M‌‌olympic.cz. V případě, že bude reklamace uznána, nemá závodník již nárok na věcné ceny a další ocenění, které byly na závodě rozdány.