„Na loňský ročník máme velmi pozitivní ohlasy a těší nás, že v počtu takřka 90 závodů držíme vysokou úroveň. S tou nám samozřejmě pomáhají všichni organizátoři, ale také samotní běžci, kteří v den závodu vytvářejí na tratích neuvěřitelnou a přátelskou atmosféru. Cena proto patří také jim,“ řekl projektový manažer Novotný. „Registrace na letošní T-Mobile Olympijský běh, který se bude konat 21. června se společným startem v 18 hodin, začínají už za pár dní 1. února 2023. 

S olympioniky na startu i soutěž o VIP vstupenky

Akce je spojená s oslavou Olympijského dne a v České republice se koná již od roku 1987. První ročník inicioval legendární běžec Emil Zátopek. Organizátoři letos znovu počítají s větším zapojením sportovců a olympioniků ze všech koutů republiky. „Také tentokrát do akce zapojíme co největší množství elitních českých aktivních sportovců a také těch, kteří si svými výkony v minulosti vysloužili členství v Českém klubu olympioniků. Někteří poběží, jiní budou předávat medaile běžcům v cíli,“ prozradil Novotný.

V rámci T-Mobile Olympijského běhu také pokračuje soutěž o VIP vstupenky na Olympijský festival, který se bude v České republice konat během olympijských her v Paříži 2024. Ke stuze s olympijskou hodnotou VÝJIMEČNOST z loňského ročníku mohou tentokrát běžci přidat stuhu s hodnotou FAIR PLAY. Ti, kteří posbírají tři stuhy s olympijskými hodnotami, budou zařazeni do slosování o VIP vstupenky.