T-Mobile Olympijský běh

Když se nejde jednou za čas proběhnout, tak je nesvůj. Stříbrný medailista z olympiády v Londýně ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek vnímá běhání jako ideální psychický odpočinek. Ujít si nenechá ani T-Mobile Olympijský běh, poběží však jen na dálku skrz individuální výzvu.

„Neběhám jen kvůli tréninku, ale hlavně pro sebe. Cítím se pak mnohem líp. Jsem docela nadšenec, tak dvakrát třikrát týdně se jdu tímhle způsobem protáhnout,“ líčí Hradilek.

Bydlí v Troji a nejradši si jde zaběhnout na čerstvý vzduch do přírody. Sem tam nasadí sluchátka a nechá se povzbuzovat hudbou, většinou je ale stejně jako například GPS navigaci nechává doma. „Řídím se hlavně svým pocitem.“

Ambasadorem T-Mobile Olympijského běhu byl i loni a pět kilometrů na zlatém závodě v pražské Stromovce zaběhl dvanáctý v pořadí časem 21 minut a 50 vteřin.

Letos mu to však povinnosti nedovolí, 20. června v termín konání akce bude v Americe. „Budu tam mít pauzu mezi závody. Ale určitě se zúčastním taky, poběžím individuální výzvu,“ těší se.

Individuální výzvy se můžete zúčastnit i vy. Více informací a registrační formulář najdete ZDE.

Hradilek si běžecké boty bere na cesty pravidelně. Má rituál, že si chodí před závody provětrat hlavu. A je jedno, jestli je zrovna v Česku, na Novém Zélandu nebo v Americe. „Nic velkýho, běžím třeba dvacet minut. Vždycky mi to pomůže, takže mám s sebou boty na běhání i v zahraničí.“

 

Banner