1615484085grafika-conpng

1) Trénování s olympioniky

Po rozvolnění covidových opatření jsme se pustili do plnění snů dětí, a tak jsme si zatrénovali s Irčou Gillarovou a Nikol Ogrodnikovou, Andy Hlaváčkovou či olympijským vítězem Davidem Kosteleckým. Nechyběl ani trénink na vodě, a to s veslařkou Mirkou Knapkovou Topinkovou. Zúčastnili jsme se i Mistrovství Evropy ve volejbale mužů 2021 nebo Euro Floorball Tour v Plzni.

2) Podpora projektu Šatník pro samoživitele

Spojili jsme své síly s kolegy ze Sazka olympijského víceboje a vypravili se do Šatníku pro samoživitele, kde jsme pomohli najít dětem sport, na který mají největší potenciál, a kterému by se měly věnovat. Maminkám jsme podrobně vysvětlili, jak mohou získat finanční podporu České olympijské nadace. Více o Šatníku najdete ZDE.

3) Necelý milion na sportování dětí

Na podzimním zasedání rozdělila Česká olympijská nadace celkem 962 500 Kč mezi 143 dětí, které se díky tomu mohou nadále věnovat svému oblíbenému sportovnímu koníčku. Česká olympijská nadace se dále svými aktivitami snaží mít šťastnější děti díky sportu!

4) Sportování na Olympijských festivalech

Zúčastnili jsme se i Olympijských festivalů, v jejichž rámci proběhl Den s Českou olympijskou nadací. Děti si tak mohly vyzkoušet od atletiky, přes golf až po korfbal všechny sporty, které na Olympijských festivalech byly prezentovány. V Praze děti fandily benefičnímu zápasu mezi TOP Real Praha a sportovci zastupujícími Českou olympijskou nadaci. Jejich rodiče mezitím čekala přednáška Jana Mühlfeita Odemykání dětského potenciálu. V Brně se zase zúčastnili autogramiády veslařky Mirky Topinkové Knapkové a cyklisty Jiřího Dalera.

5) Dražba unikátního trikotu z Tokia

Dobro dělali i vodní slalomáři Kateřina Minařík Kudějová a Lukáš Rohan. Ti vydražili pro Českou olympijskou nadaci unikátní bundošprajdu, kterou na sobě měli během olympijských her v Tokiu.

6) Šťastné Vánoce pro děti z dětských domovů

Trojnásobný olympijský medailista na skifu Ondřej Synek či judista a olympionik Pavel Petřikov se v předvánočním čase zhmotnili do živoucí motivace. „Ukaž ty svaly, můžu se podívat,“ obdivovaly Petřikovu muskulaturu děti z dětského domova v Lipníku nad Bečvou. Synek zase potěšil malé sportovce v Tachově. Celkem 133 dětí z dětských domovů, které dlouhodobě podporuje Česká olympijská nadace, si také díky nim rozbalilo pod stromečkem své sportovní dárky.

Pokud víte o někom, kdo potřebuje pomoct s financováním sportování svého dítěte, nebo jste to vy sami, neváhejte se obrátit na Českou olympijskou nadaci. Více informací najdete ZDE.