ZLATÉ ZÁVODY

Startovné

Pražská Stromovka a Ostrava hostí zlaté závody. Kdo se postaví na start v Praze, zaplatí startovné ve výši 500 Kč, kdo poběží v Ostravě, uhradí 400 Kč. V obou případech pak v rámci startovného přispěje 50 Kč na Českou olympijskou nadaci.

Startovní balíček a funkční tričko Alpine Pro

Pro prvních 500 přihlášených na pražský závod ve Stromovce je součástí startovního balíčku funkční tričko Alpine Pro. V Ostravě je tričko ve startovním balíčku pro 200 nejrychlejších. Ostatní běžci budou mít funkční tričko značky Alpine Pro součástí startovního balíčku při online registraci na pražský závod za 650 Kč a na ostravský za 550 Kč. Startovní balíček, který obsahuje startovní číslo, čip a další dárky od partnerů, si běžci odnesou ve sportovním vaku (po vyčerpání zásob v tašce).

Servis

Účastníky čeká servis odpovídající velké sportovní akci, mohou využít převlékárnu a úschovnu, mobilní toalety, občerstvovací stanici na trati a samozřejmě také v cíli. K dispozici je i zdravotnická služba. Trasy na 5 a 10 km jsou certifikované Českým atletickým svazem. Každý běžec z dospělého závodu bude mít účastnickou medaili a fotku ze závodu. Navíc je v Praze-Stromovce a Ostravě čeká doprovodný program, který představíme v některém z následujících článků.

Ceny pro vítěze

Pro tři nejrychlejší běžce jsou vedle medailí připraveny další ceny od generálního partnera T-Mobile. Vítězové jednotlivých tratí budou odměněny chytrým telefonem od partnera Samsung. Medailisté na 2. a 3. místě starší 18 let se mohou těšit na pivní multipack.

STŘÍBRNÉ ZÁVODY

Startovné

Frýdek-Místek, Liberec a Plzeň pořádají stříbrné závody. Běžci v prvních dvou městech zaplatí za start 300 Kč. Startovné na závod v Plzni je 370 Kč a součástí startovného je vstup na sportovní festival. Na Českou olympijskou nadaci přispějí účastníci stříbrných závodů 30 Kč.

Startovní balíček a funkční tričko Alpine Pro

Pro prvních 50 přihlášených na každém závodě je součástí startovního balíčku funkční tričko Alpine Pro. Pro zbylé bude funkční tričko značky Alpine Pro součástí startovního balíčku při online registraci za 450 Kč, v Plzni za 520 Kč. Sám startovní balíček bude pro běžce příjemnou památkou na oslavu Olympijského dne, startovní číslo, čip a další dárky od partnerů totiž dostanou ve sportovním vaku (po vyčerpání zásob v tašce).

Servis

Účastníky čeká profesionální závod včetně časomíry, takže budou mít po doběhu přesné informace o čase, za který trať zdolali. Po doběhu v cíli pak samozřejmě čeká na sportovce občerstvovací stanice. Závodníci mohou využít převlékárnu, úschovnu a mobilní toalety. K dispozici je i zdravotnická služba. Každý běžec z dospělého závodu bude mít účastnickou medaili. Doprovodný program je na jednotlivých pořadatelích.

Ceny pro vítěze

Na tři nejrychlejší běžce starší 18 let čekají v cíli vedle medailí ceny v podobě soudků piva a multipacků a dalších dárků od generálního partnera T-Mobile.

BRONZOVÉ ZÁVODY

Startovné

Na bronzových závodech startovné činí symbolických 100 Kč, ze kterých putuje 20 Kč na konto České olympijské nadace.

Startovní balíček a funkční tričko Alpine Pro

Pro zájemce bude funkční tričko značky Alpine Pro součástí startovního balíčku při online registraci za 250 Kč. Startovní balíček obsahující startovní číslo, čip a další dárky od partnerů bude opět připraven ve sportovním vaku (po vyčerpání zásob v tašce).

Servis

V prostoru cíle bude na závodníky čekat občerstvovací stanice, aby doplnili vypocené tekutiny. Rozsah dalších služeb záleží na jednotlivých pořadatelích. Na některých závodech čeká účastníky také měření času pomocí čipu (např. v Mladé Boleslavi), ale jinde se po doběhu dozví pouze orientační čas nebo jen pořadí.

Ceny pro vítěze

První tři běžci v cíli budou oceněni medailemi. Vítěz starší 18 let bronzových závodů se mohou navíc těšit na pivní multipack. Každý si může vybrat, jaký závod T-Mobile olympijského běhu mu vyhovuje nejvíce. Někoho motivuje startovní pole čítající stovky až tisíce běžců, atraktivní odměny a profesionální organizace na zlatých a stříbrných závodech, jiný raději zvolí klidnou atmosféru menšího bronzového závodu. Důležité je, že všichni běžci v různých částech České republiky vyběhnou, aby sportem oslavili Olympijský den.