1) Naplno a s odhodláním

 Jestli odhodlání rozhodně někomu nechybí, tak je to maratonkyně Eva Vrabcová Nývltová. Skoro tři roky nezávodila, před 13 měsíci porodila dcerku a letos v květnu, při prvním návratu na trať dlouhou přes 42 kilometrů, zaběhla kvalifikační limit pro olympijské hry v Tokiu. 

Neděle 30. května 2021. Toho dne šlo o vše! Eva a Moira Stewartová se postavily na start Pražského maratonu s jediným cílem. Zaběhnout olympijský limit a ještě v co nejlepším čase, aby mohly na hry do Tokia.

Eva Vrabcová Nývltová běžela naposledy velký závod v srpnu 2018 na mistrovství Evropy 2018 v Berlíně, kde senzačně vybojovala bronz, ale už jsou to skoro tři roky. To Moiře Stewartové unikl koncem března kvalifikační limit o pouhých 9 vteřin. Jak to dopadlo? Přečtěte si na webu olympijskytym.cz

16842-pal_000293460

2) Přátelství s odvahou

 Jestli bylo něco symbolem přátelství ve sportu, tak ikonický příběh legendárního amerického atleta Jesse Owense a jeho německého soupeře Luze Longa. Oba sportovce spojilo pevné pouto na hrách v Berlíně 1936, které se konaly v tehdy nacistickém Německu. 

Byly to jeho hry. Černošský atlet Jesse Owens vybojoval čtyři zlaté medaile na monumentálním olympijském stadionu v Berlíně. Ovládl běh na 100 i 200 metrů a triumfoval i s americkou štafetou. Jen v disciplíně skok do dálky se tehdy trápil.

Když dvakrát při svém pokusu přešlápl, hrozilo, že to nezvládne ani napotřetí. A začal z toho být značně nervózní. „Bojoval jsem tvrdě. Ale v jeden okamžik se mě začala zmocňovat panika,“ vzpomínal slavný Owens. Jak to dopadlo? Přečtěte si na webu olympijskytym.cz

3) Nikdy se nevzdat

 Český zápasník Artur Omarov by mohl být právě symbolem vytrvalosti a nezlomné vůle. Šestkrát mu těsně unikla možnost kvalifikovat se na olympijské hry. On se však nevzdal a dál bojoval, aby si splnil sen a na hry se probojoval. Letos se mu to konečně podařilo. To ho ale neuspokojilo. Z Tokia chce přivézt medaili.

Narodil se v drsné, ale překrásné krajině v Dagestánu. Název jeho země pochází z perštiny a turečtiny a znamená „země hor.“ A o Arturovi lze říct, že je i tvrdý jako hory v Dagestánu. Vždyť už od dětství to neměl lehké. Všechny těžké životní zkoušky ho nezlomily. Naopak z nich pokaždé vzešel ještě silnější. Přečtete si Omarův inspirativní příběh na webu olympijskytym.cz

 

1620645739COV_728x90jpg