T-Mobile Olympijský běh

Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších otázek a odpovědí. Pokud však nenaleznete řešení svého problému, zašlete svůj dotaz na olympijskybeh@olympic.cz.

Závody

Kdy se koná T- Mobile Olympijský běh?

Závod se uskuteční 20. 6. 2018 ve vámi vybraném městě v 18:00. Start bude vyhlášen přímým přenosem prostřednictvím Českého rozhlasu.

Jaké jsou kategorie závodů?

V roce 2018 jsou nově 2 kategorie: Zlatý T-Mobile Olympijský běh (v Praze Stromovce, Ostravě Porubě a nově i v Brně) a T-Mobile Olympijský běh – budou se konat na více než 90 místech po celé České republice. Lokality budou zveřejněny na začátku února 2018.

Kde mohu zjistit trasu daného závodu?

Trasy závodů jsou k náhledu na webových stránkách.

Co znamená individuální výzva?

Individuální výzva umožňuje účast na T-Mobile Olympijském běhu všem, kteří v okolí nemají žádný oficiální závod nebo jsou v termínu oslav Olympijského dne v zahraničí. Můžete se registrovat na webových stránkách a zakoupit si startovní balíček a oslavit Olympijský den stejně jako 80 tisíc dalších běžců.

Startovní balíček je možné objednat do 7 .6. 2018. Cena startovního balíčků je 300 Kč. Součástí startovního balíčku je startovní číslo, funkční tričko značky Alpine Pro a dárky od partnerů. 50 Kč z ceny startovního balíčku je poskytnuto jako dar České olympijské nadaci. Startovní balíček je možné vyzvednout v období od 15. do 18. června 2018 na vybraných značkových prodejnách T-Mobile v Praze, Brně a Ostravě:

  • Značková prodejna T-Mobile Centrum Chodov, Praha
  • Značková prodejna T-Mobile NC Palladium, Praha
  • Značková prodejna T-Mobile Galerie Vaňkovka, Brno
  • Značková prodejna T-Mobile Avion Shopping Park, Ostrava

Při vyzvednutí na prodejně je nutné doložit potvrzovací e-mail se startovním číslem, který bude rozeslán z kraje června 2018.

Jak se do individuální výzvy zapojit pomocí aplikace?

Stáhněte si mobilní aplikaci EPP – Pomáhej pohybem a zaběhněte si svůj individuální T-Mobile Olympijský běh, ať už jste kdekoliv. Za každý váš kilometr získáte body, které Nadace ČEZ promění na finanční příspěvek. Ten věnuje České olympijské nadace a podpoří tak děti, které díky tomu budou moci provozovat svůj oblíbený sport. Nadační příspěvek bude použit např. na sportovní vybavení, členské příspěvky v oddílech a klubech, sportovní kroužky a soustředění.

Registrace

Jak se mohu přihlásit a do kdy?

Registrovat se můžete POUZE prostřednictvím on-line registrace od února do 7. 6. při platbě převodem a do 11. 6. při platbě kartou na webových stránkách. Nově NEbude možné se registrovat na místě v den závodu. Za platnou registraci je považována zaplacená registrace.

Pokud mi nedojde potvrzovací email, jak postupovat dále?

Kontaktujte nás na olympijskybeh@olympic.cz

Co mám udělat, když při platbě zapomenu nebo zadám jiný variabilní symbol?

Kontaktujte nás na emailu olympijskybeh@olympic.cz

Proč nejsem na startovní listině? Zaplatil jsem startovné.

Pokud se nevidíte na startovní listině, kontaktujte nás na e-mail: olympijskybeh@olympic.cz, pošlete nám datum, kdy jste platbu provedl a variabilní číslo platby a my tuto skutečnost prověříme.

Platí děti do 15 let startovné?

Ne, pro děti do 15 let (ročník 2003 včetně) je startovné na dětských trasách zdarma. Nesvéprávní závodníci (nezletilí závodníci mladší 18 let, kterým nebyla přiznána svéprávnost, nebo kteří neuzavřeli manželství) a závodníci, jejichž svéprávnost byla omezena soudem, se mohou závodu zúčastnit POUZE s podepsaným souhlasem s účastí závodníka v závodě odevzdaným při vyzvednutí startovního balíčku. Vzor souhlasu je ke stažení zde.

Může můj 12letý syn běžet dospělý závod?

Dospělé závody mohou běžet osoby starší 15 let. Děti od 15 let přihlášeni na dospělý závod platí běžné startovné. Mladší děti se závodu dospělých účastnit smí, pokud to daný pořadatel umožňuje.

Je možné stornovat registrace?

Startovné je nevratné. Registraci lze po uvážení pořadatele předat jinému účastníkovi. V takovém případě nás kontaktujte na olympijskybeh@olympic.cz do 11. 6. 2018. V případě, že změnu provedete 21. 5. 2018 a později, již nebude možná změna jména/přezdívky na startovním čísle.

Je možné přeregistrovat se na jiné město nebo změnit délku trasy?

Ne, bohužel tato možnost není.

Startovní balíček

Co je obsahem startovního balíčku?

Servis, cenu a co je obsahejm startovného balíčku najdete zde.

Kdy zjistím, jaké mám startovní číslo?

Startovní číslo obdrží všichni přihlášení e-mailem cca týden před samotným závodem.

Kde a kdy si mohu startovní balíček vyzvednout?

Startovní balíček na zlaté závody (Praha, Brno, Ostrava) bude možné vyzvednout i na vybraných prodejnách T-Mobile viz seznam níže v období od 15. do 18. června 2018, nebo v den závodu na místě v registračním stanu. Na ostatních závodech pouze v místě závodu. Při vyzvednutí na prodejně je nutné doložit potvrzovací mail se startovním číslem, který bude rozeslán z kraje června 2018.

Na kterých pobočkách probíhá vyzvedávání startovních balíčků?

Zlatý závod v Praze

  • Značková prodejna T-Mobile Centrum Chodov, Praha
  • Značková prodejna T-Mobile NC Palladium, Praha

Zlatý závod v Brně

  • Značková prodejna T-Mobile Galerie Vaňkovka, Brno

Zlatý závod v Ostravě

  • Značková prodejna T-Mobile Avion Shopping Park, Ostrava

Místo vyzvednutí je třeba zvolit při registraci. Vyzvedávání bude probíhat v termínu 15.6.-18.6.

Může za mě kamarád vyzvednout startovní balíček?

Ano, startovní balíček bude vydáván proti občanskému průkazu nebo e-mailu s potvrzením o startovním čísle. Startovní číslo je ale nepřenosné.

Funkční trička

Jak mohu získat funkční tričko Alpine Pro?

ZLATÝ T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH – Praha, Brno, Ostrava:

Do 31.3. je cena startovního balíčků na ZLATÝ ZÁVOD 400 Kč. Funkční tričko Alpine Pro je pro prvních 500 v Praze a  200 v Ostravě a Brně online registrací součástí startovního balíčku. U dalších registrací je cena startovního balíčku 550 Kč.

Od 1.4. do 11.6. je cena startovního balíčků  500 Kč. Funkční tričko Alpine Pro  je pro prvních 500 v Praze a  200 v Ostravě a Brně online registrací součástí startovního balíčku. U dalších registrací je cena startovního balíčku 650 Kč.

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH:

Do 31.3. je cena startovního balíčků 100 Kč. Funkční tričko Alpine Pro je součástí startovního balíčku v ceně 250 Kč.

Od 1.4. do 11.6. je cena startovního balíčků 150 Kč. Funkční tričko Alpine Pro je součástí startovního balíčku v ceně 300 Kč.

Je možné získat dětské funkční tričko?

Pro dětské závodníky do 15 let na zlatých závodech v Praze, Brně a Ostravě jsou připravena funkční trička Alpine Pro. Velikost lze vybrat na místě. Počet dětských triček je omezený.

V jakém designovém provedení budou funkční trička Alpine Pro?

Funkční trička jsou v dámském magentovém (růžovém) provedení, pro pány pak v petrolejové (modré) barvě a dětská na zlazých závodech bílá. Více najdete zde.

V jakých velikostech je možné trička objednávat?

Dámská i pánská trička jsou ve velikostech S, M, L, XL. Platí do vyčerpání zásob. Velikostní tabulku najdete zde.

Z jakého materiálu jsou funkční trička?

Ze 100 % polyester.

Dárkový poukaz

Za jak dlouho mi bude zaslán dárkový poukaz na e-mail?

Vybraná platební metoda (m-platba, platební karta, bankovní převod) má vliv na dobu dodání dárkového poukazu. Při platbě kartou nebo prostřednictvím m-platby bude poukaz zaslán na e-mail kupujícího okamžitě po autorizaci platby v systému. V případě platby bankovním převodem bude poukaz zaslán nejpozději následující pracovní den po připsání částky na účet pořadatele a spárování s objednávkou.

Je poptatek vratný?

Poplatek je nevratný.

Jak obdarovaný uplatní dárkový poukaz?

Pro uplatnění dárkového poukazu je nutné se registrovat prostřednictvím on-line registračního formuláře na webových stránkách www.olympisjkybeh.cz se slevovým kódem od února 2018 do uvedeného termínu na poukazu.

Časomíra

Jak se měří čas v případě čipové časomíry?

V případě čipové časomíry se čas měří pro všechny od startovního výstřelu. Podle tohoto času se určuje pořadí.

Kde mohu reklamovat výsledky?

Účastníci mají možnost do 3 dnů po skončení závodu reklamovat dosažený čas u zlatých závodů na e-mailu olympijskybeh@olympic.cz. V případě, že bude reklamace uznána, nemá závodník již nárok na věcné ceny a další ocenění, které byly na závodě rozdány.