Vrchbělá

Celý závod v orientačním běhu se uskuteční v novém multifunkčním areálu u Bělé pod Bezdězem, který je vybudován na místě bývalého vojenského prostoru Ralsko. Nádherné prostředí nabízí kromě zajímavého terénu i sedmikilometrovou in-line dráhu, lanové centrum, rozhlednu nebo naučnou stezku. Malé návštěvníky potěší dětská zoo.

Náchod

Spojit sport s objevováním historie? Není problém! Na 4,7 kilometru dlouhé trati proběhnete areálem zámku i tamní alejí. Převážně se poběží po asfaltovém povrchu, ale pro zpestření se dočkáte i 200 metrů, na kterých je „adrenalinový“ terén. Start u Déčka Náchod.

Hudčice

Můžete se těšit na zajímavou 3,2 kilometru dlouhou trať. Část je umístěna přímo do obce. Následně vyběhnete polními cestami k lomům do lesa nad Hudčicemi a nakonec seběhnete zpátky k obci. Závěrečných 500 metrů absolvujete po asfaltové cestě. Cíl i start je u restaurace Montana.

 Říčany

Pestrý doprovodný program s DJ, kapelou a atrakcemi pro děti, vás čeká v Říčanech. V areálu Olivovy dětské léčebny vyběhnete na trať dlouhou 5 kilometrů. Povrch trasy bude po asfaltových, ale i lesních cestách.

 Plzeň

Na romantické stezce kolem řeky Úslavy poběžíte dva okruhy po 5 kilometrech. Trasa je umístěna v klidném místě obklopeném přírodou. Poběží se po asfaltové cestě a dokonce i přes lávku pro pěší.

 Pardubice

Velká pardubická už v červnu? Ano! V areálu Pardubického závodiště se poběží 5 kilometrů po trávě nebo písku. Účastníky i fanoušky čeká bohatý doprovodný program laděný směrem ke koňské historii. Start závodu je před tribunou D.

 Mariánské Lázně

V tomto závodě nepůjde jen o běh, ale i o správnou orientaci v terénu. Cílem bude zaběhnout trať a ve správném pořadí orazit pár kontrol, které bude mít závodník vyznačené na mapě. Pokud je pro vás tento sport novinkou, vyberte si jednoduchou trasu v parku pro začátečníky. Pokud si věříte nebo už jste někdy drželi mapu v ruce, doporučujeme středně náročnou trať, která povede částečně i lesem. Náročná a současně i nejdelší trasa je připravená pro zkušené orientační běžce od 15 let. Start je v areálu klubu Viktoria Mariánské Lázně.

 Praha - Vinoř

Na fotbal nebo na golf zapomeňte. Tentokrát se v Praze ve Vinoři poběží právě od fotbalového hřiště kolem golfového areálu. Trať je v kombinovaném terénu, jemuž dominují lesní pěšiny ve ctěnickém háji. Na přírodní trase poběžíte kolem památných Miranových dubů starých přes 240 let i Ctěnického zámku. Můžete se těšit na doprovodný hudební program i bohaté občerstvení.

 Vsetín

Pro děti jsou připravené běhy na 200, 400 a 800 metrů. Dospělé závodníky čeká 5 kilometrů dlouhý okruh od sportovního stadionu na Ohradě. Poběží se po cyklostezce Bečva směr Janová, kde bude otočka. Zpáteční trasa se poběží po pěšině okolo Bečvy. Povrch bude z 60 procent asfaltový a ze 40 procent pevný hliněný. V rámci akce se můžete těšit na autogramiádu hokejistů VHK Vsetín.

 Karviná

Krásnou 5 kilometrů dlouhou trasu si užijete v Karviné, kde se poběží historickým centrem města přes lázeňský a zámecký park. Start je na Masarykově náměstí.

 Chotiměř

Zaběhněte si trasu z Chotiměře krásnou lokalitou Oparenského údolí do Velemína a zpět do obce. Užijte si pestrý terén a krásnou přírodu na trase 6 km (dospělí) a 1,5 km (děti 6 - 15 let), 200 m (3 - 6 let).  Start bude před obecním úřadem.

 Tuchoraz

Závod vede krásnou přírodou a údolím říčky Šembery, kolem historické tvrze Tuchoraz, směrem do Přehvozdí. Tam na běžce čeká první lesní výběh, kolem fotbalového hřiště zpět směrem do Tuchoraze, kde po seběhnutí kopce čeká na závodníky závěrečný výběh mlýnským kamenným kopcem do prostoru cíle. Trasa 7 kilometrového závodu vede po zpevněných lesních cestách.

 Tlučeň

Poběží se i v nejmenších obcích republiky. V Tlučni v Ústeckém kraji žije 72 obyvatel, a přesto se zde koná Olympijský běh. Startuje se přímo na návsi a čeká vás 6 kilometrů dlouhá trať i po lesní cestě okolo Plešivce s převýšením 160 metrů.

 Turnov

Poznejte krásy Českého ráje. Do mapy T-Mobile Olympijského běhu nově zavítá i závod v Turnově ve Ski areál Struhy. Užijte si 6 kilometrovou trať, která kombinuje běh po trávě, šotolině i asfaltu.

 Olomouc

V atraktivní lokalitě nové městské časti Šantovka, která je jen kousek od historického centra Olomouce se poběží závody na 5 a 10 kilometrů. Trasa povede kolem řeky Moravy.