Akce je spojená s oslavou Olympijského dne a v České republice se koná již od roku 1987. První ročník inicioval legendární běžec Emil Zátopek. Organizátoři letos znovu počítají s větším zapojením sportovců a olympioniků ze všech koutů republiky, kteří buď závod také poběží, nebo se zapojí do předávání medailí v cíli. "Už sám Emil Zátopek, který je s olympijským během od začátku spojený, říkal, že vítězství je skvělá věc, ale přátelství je ještě lepší. Proto je letošní olympijská hodnota přátelství ještě významnější a těšíme se na startu na všechny, kteří si akci přijdou společně s ostatními běžci hlavně užít," říká manažer projektu David Novotný. Zlaté závody v Praze a v Brně podpoří svou účastí ambasadoři letošního ročníku Adam a Denisa Helceletovi. Po celém Česku se uskuteční na 90 olympijských běhů se společným startem v 18 hodin.

V rámci T-Mobile Olympijského běhu také pokračuje soutěž o VIP vstupenky na Olympijský festival, který se bude konat u jezera Most během olympijských her v Paříži 2024. K medailové stuze s olympijskou hodnotou VÝJIMEČNOST a FAIR PLAY z posledních dvou ročníku mohou tentokrát běžci přidat stuhu s hodnotou PŘÁTELSTVÍ. Ti, kteří posbírají všechny tři stuhy s olympijskými hodnotami, budou zařazeni do slosování o VIP vstupenky.

Registrace do všech závodů probíhají pouze online na www.olympijskybeh.cz až do 7. června. Do konce března je startovné pro dospělé za nejvýhodnější cenu.