Na pomoc mladé běžkyni přispěchala Zárubová při závodu Christmas Run Most. „Ve druhém kole jsem si všimla, že začala zastavovat. Chtěla jsem ji jít podpořit a našla jsem ji, jak leží na zemi. Zvedla jsem ji a ona opět zkolabovala, tak jsem si ji dala na záda a donesla ji k dalšímu stanovišti, kde jí už dále pomohla policie,“ popisovala běžkyně.

Ona sama patří do běžeckého týmu Chmeláči Žatec. „Jsme hobíci. Běhat nás baví, máme skvělou partu a zúčastňujeme se různých závodů, na kterých je vždy skvělá atmosféra,“ líčila.

V případě T-Mobile Olympijského běhu v jejich městě však stojí na druhé straně. „Začít ho u nás pořádat byla myšlenka mého partnera, protože pravidelně tento závod běhal a líbilo se mu to,“ vyprávěla. 

Letos budou mít v Žatci pod palcem už čtvrtý ročník. „Máme z toho ohromnou radost. Každý rok je větší a větší účast. A nejvíc nás těší, že jsou hodně oblíbené dětské závody. Spojili jsme to i s dětským dnem, ať mohou přijít děti v jakémkoliv věku a mohou si zasportovat a zasoutěžit,“ uzavřela.