Registrovat se můžete do půnoci 11. června pouze online na stránkách www.olympijskybeh.cz. Společně pak pohybem oslavíme Olympijský den. „Znovu pro vás chystáme zbrusu nové triko, balíček, účastnické medaile i medaile pro ty, kteří se umístí na stupních vítězů,“ vypočítává Novotný. „A máme i novinku. Své účastnické medaile totiž dostanou také děti startující v odpoledních závodech.“

Pokračujeme rovněž v soutěži o VIP vstupenky na Olympijský festival, který se bude v České republice konat během olympijských her v Paříži 2024. Ke stuze s olympijskou hodnotou VÝJIMEČNOST z loňského ročníku mohou tentokrát přidat stuhu s hodnotou FAIR PLAY. Ti, kteří posbírají tři stuhy s olympijskými hodnotami, budou zařazeni do slosování o VIP vstupenky.

Potkej se s olympioniky

Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu. Po celém světě si ho připomíná 5,5 milionů lidí ze 150 zemí světa.

V Česku od roku 1987 běháme, první ročník odstartoval legendární vytrvalec Emil Zátopek. K Praze se v průběhu let přidávala další města, dnes T-Mobile Olympijský běh pořádá na devadesát lokalit napříč Českou republikou a účastní se desítky tisíc lidí. „Do akce zapojíme co největší množství elitních českých aktivních sportovců a také těch, kteří si svými výkony v minulosti vysloužili členství v Českém klubu olympioniků. Někteří poběží, jiní budou předávat medaile běžcům v cíli,“ prozrazuje Novotný.