COV_foto_id_sOH3fkC9ThAAAAAAAALXqg

Zorganizovat běžecké závody pro více než 70 000 účastníků v jeden den není vůbec snadné, proto je pro Český olympijský výbor i hlavního partnera akce T-Mobile klíčové, aby měli kolem sebe tým zkušených pořadatelů z celého Česka se smyslem pro fair play a olympijskou myšlenku. I díky nim se letos podařilo vybrat rekordní částku pro Českou olympijskou nadaci, a to téměř 1 milion korun, nebo poprvé překročit hranici 4000 účastníků dětských odpoledních závodů. „Vážíme si úplně stejně pořadatelů závodu, kde běží 400 účastníků, jako těch, kteří organizují závod pro 20 běžců. Ta atmosféra je jiná, skoro až rodinná a možná i všichni účastníci běží od startu až do cíle spolu. Ale to úsilí, které musí pořadatel pro zorganizování akce vynaložit, je pro každý závod podobné," komentoval spolupráci s pořadateli David Novotný, manažer projektu.

Že se nedá vždy všechno dopředu naplánovat, a už vůbec ne počasí, se letos přesvědčilo velké množství pořadatelů. Spoustu lokalit překvapil chvíli před či po startu závodu vydatný déšť a silný vítr, který potrápil organizátory i závodníky. Ve Velkých Bílovicích smyl déšť šipky na trase, na brněnském Zlatém závodě přestala vlivem velkého větru fungovat časomíra. Olympijská myšlenka byla ale o to silnější a oba pořadatelé na letošní závod vzpomínají snad vůbec nejlépe. „Bylo to skvělé vidět účastníky, jak chtějí hlavně běžet a akci si užít. V tu chvíli vůbec neřešili, že jim nezměříme čas a chápali, že počasí neovlivníme," zavzpomínal pořadatel zlatého závodu v Brně David Aleš. Přesto by si všichni pořadatelé přáli, aby byl příští rok závod spíš zalitý sluncem.

V roce 2024 to bude už neuvěřitelných 10 let, kdy je T-Mobile hlavním partnerem olympijského běhu a akci podporuje finančně, produkčně i komunikačně. Je jisté, že se během tohoto kulatého výročí navíc v olympijském roce mají pořadatelé i běžci na co těšit!