„Již tradiční spojení České olympijské nadace a T-Mobile Olympijského běhu nám přináší nejen potřebné finance, které do poslední koruny rozdělíme mezi děti, ale také máme možnost být vidět mezi sportující veřejností a šířit naše myšlenky,“ říká Martina Voříšková, ředitelka České olympijské nadace. Česká olympijská nadace podporuje děti ve věku 6-18 let a za sedm let svého fungování už mezi téměř 2 700 mladých sportovců rozdělila 15,7 milionů korun. Finanční podpora jde převážně na členské příspěvky v oddílech a nákup sportovního vybavení. Dětem však plní nadace i jejich sny – především setkání se sportovci, společné tréninky či účast na sportovních akcích. „Naše motto zní: šťastnější děti díky sportu. Věříme, že díky Olympijskému běhu oslovíme další potencionální přispěvatele i žadatele a budeme moci motto naplňovat,“ doplnila Voříšková.

Na konto nadace přispějete automaticky, když si koupíte startovné na letošní T-Mobile Olympijský běh. Ze startovného na zlatých závodech jde na konto nadace 50 korun, z ostatních 20 korun. Při registraci navíc můžete přispět i další dobrovolnou částkou„Spojení olympijské nadace a běhu funguje už několik let a my jsme rádi, že se každý rok vybere více peněz. Doufáme, že i letos se podaří vybrat částka, díky které splníme spoustu sportovních přání českých dětí. Děti ze sociálně slabších rodin totiž díky nadaci dostanou možnost věnovat se nějakému sportu pravidelně, což by si jinak nemohly dovolit,“ upozornil generální sekretář ČOV Petr Graclík.

Nadaci můžete pomáhat také celoročně na účtu 157457869/0300. Všechny vybrané prostředky budou využity na podporu sportování dětí. Někdy stačí i 600 korun, aby dítě mohlo navštěvovat svůj oblíbený sportovní kroužek. Za celých pět let, co spojení České olympijské nadace a T-Mobile Olympijského běhu funguje, se už na dobrou věc vybralo více než 1 milion korun.