Po dlouhém vyhodnocování aktuální situace a snaze plánovat a předpovídat, jak by vládní restrikce mohly vypadat v červnu, jsme se rozhodli závod přeložit. Náhradním termínem pro T-Mobile Olympijský běh 2021 je středa 8. září. Zásadním důvodem je pro nás riziko, že není možné odhadnout, jaké restrikce a hygienická nařízení v červnu budou a my už s přípravami nemůžeme čekat. Abychom pro vás vše stihli připravit, museli jsme se rozhodnout už nyní. T-Mobile Olympijský běh chceme ve všech lokalitách uspořádat jako symbol návratu ke společnému sportování dětí i dospělých po celém Česku a nechceme nikoho omezovat.

 

Během 14 dnů vám dáme vědět, pokud by se v některé z 90 lokalit nemohl závod v novém termínu uspořádat. Pevně ale věříme, že se v září rozeběhneme v co největším počtu - lokalit, dospělých a dětí ve školách i na odpoledních závodech. Vždyť loni se vás zúčastnilo v zářijovém termínu na 70 000!

 

Těšili jsme se na vás na startu, kde bychom kromě olympijských myšlenek společně začali odpočítávat poslední měsíc do Olympijských her v Tokiu. V novém termínu 8. září se nakonec potkáme přesně měsíc po jejich zakončení. Věříme, že i díky tomu se k nám na startu přidá hojný počet našich olympioniků a letošní novinku, účastnickou medaili, dostanete v cíli třeba i z jejich rukou.