T-Mobile Olympijský běh

Největší tuzemská běžecká akce, T-Mobile Olympijský běh, se poběží příští rok ve středu 20. 6. 2018. 80 tisíc běžců přesně v jeden okamžik oslaví společně Olympijský den a ještě svým výkonem přispějí na charitativní činnosti České olympijské nadace. Registrace budou spuštěny v průběhu února 2018.

Tradice běžecké oslavy Olympijského dne začala v Česku už před jedenatřiceti lety. Olympijský den se bude slavit i příští rok, a to běžeckými závody T-Mobile Olympijského běhu po celé České republice. V roce 2018 oslavy připadnou na středu 20. 6., kdy tak 80 tisíc běžců oslaví sportem olympijské ideály a výročí založení Mezinárodního olympijského výboru.

V roce 2018 jsou závody rozděleny nově do 2 kategorií: Zlatý T-Mobile Olympijský běh (v Praze ve Stromovce, v Ostravě a nově i Brně) a T-Mobile Olympijský běh. Ti, kdo se zúčastní zlatého běhu, zažijí atmosféru velké sportovní akce se servisem na nejvyšší úrovni. Klidnější rodinný závod s menším počtem účastníků čeká na ty, kteří si zvolí z několika desítek míst po celé České republice. Jednotlivé lokality budou zveřejněny v únoru 2018.

Níže najdete rozdíly mezi jednotlivými typy závodů. Každý si může vybrat, jaký závod T-Mobile Olympijského běhu mu vyhovuje nejvíce. Důležité je, že všichni běžci v různých částech České republiky vyběhnou, aby sportem oslavili Olympijský den.

ZLATÝ T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

Servis

Účastníky čeká servis na úrovni velké sportovní akce. Mohou využít převlékárnu a úschovnu, mobilní toalety, občerstvovací stanici na trati a samozřejmě také v cíli. K dispozici je i zdravotnická služba. Trasy na 5 a 10 km jsou certifikované Českým atletickým svazem a váš výkon na nich vám změří čipová časomíra. Každý běžec z dospělého závodu v cíli získá účastnickou medaili a po závodě bude mít k dispozici fotky ze závodu. V rámci celého dne pro vás bude na zlatých závodech připraven doprovodný program. Vítězové pak získají medaile a  ceny od partnerů. Těšit se můžete také na účast olympioniků, kteří na zlatých T-Mobile Olympijských bězích nebudou chybět.

Startovné

Zvýhodněné startovné činí do 31. 3. 2018 pro všechny tři zlaté závody 400 Kč a od 1. 4. do 11. 6. 500 Kč. Registrace jsou možné pouze on-line, nově nebude možné se registrovat na místě v den závodu. V rámci startovného přispíváte částkou 50 Kč na Českou olympijskou nadaci. Dětské závody jsou zdarma pro děti do 15 let.

Startovní balíček a funkční tričko Alpine Pro

Pro prvních 500 zaplacených registrací na pražský závod ve Stromovce je součástí startovního balíčku za 400 Kč do 31. 3. 2018 i funkční tričko Alpine Pro. V Ostravě a v Brně je tričko ve startovním balíčku pro prvních 200 nejrychlejších. Ostatní běžci budou mít funkční tričko značky Alpine Pro součástí startovního balíčku při online registraci do 31. 3. 2018 za 550 Kč a od 1. 4. do 11. 6. 650 Kč. Startovní balíček obsahuje startovní číslo, čip a další dárky od partnerů.

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

Servis

Účastníky čeká občerstvovací stanice v cíli a medaile pro vítěze. Měření času probíhá pomocí stopek, pokud není u konkrétního závodu uvedeno jinak. Rozsah dalších služeb záleží na jednotlivých pořadatelích.

Startovné

Startovné činí 100 Kč do 31. 3. 2018 a od 1. 4. do 11. 6. 150 Kč. Registrace jsou možné pouze on-line, nově nebude možné se registrovat na místě v den závodu. V rámci startovného přispíváte částkou 20 Kč na Českou olympijskou nadaci. Pokud je součástí závodu i trasa pro děti do 15 let, děti mají startovné zdarma.   

Startovní balíček a funkční tričko Alpine Pro

Pro zájemce bude funkční tričko značky Alpine Pro součástí startovního balíčku při online registraci za 250 Kč do 31. 3. 2018 a od 1. 4. do 11. 6. 300 Kč.Startovní balíček obsahuje startovní číslo, čip a další dárky od partnerů.

 

DÁRKOVÝ POUKAZ NA STARTOVNÉ K VÁNOCŮM

Nemáte ještě vyřešeny dárky k Vánocům? Udělejte vašim blízkým radost a kupte jim dárkový poukaz na startovné T-Mobile Olympijského běhu. Stačí vybrat dárkový poukaz, vyplnit vaše kontaktní údaje, zaplatit částku a dárek máte do pár minut v e-mailu. Stačí si ho pak jen vytisknout a schovat pod stromeček. Obdarovaná osoba se pomocí slevového kódu z dárkového poukazu zdarma zaregistruje na www.olympijskybeh.cz od února 2018.