Tradice běžecké oslavy Olympijského dne začala v Česku už před jedenatřiceti lety. Olympijský den se bude slavit i příští rok, a to běžeckými závody T-Mobile Olympijského běhu po celé České republice. V roce 2018 oslavy připadnou na středu 20. 6., kdy tak 80 tisíc běžců oslaví sportem olympijské ideály a výročí založení Mezinárodního olympijského výboru. V roce 2018 jsou závody rozděleny nově do 2 kategorií: Zlatý T-Mobile Olympijský běh (v Praze ve Stromovce, v Ostravě a nově i Brně) a T-Mobile Olympijský běh. Ti, kdo se zúčastní zlatého běhu, zažijí atmosféru velké sportovní akce se servisem na nejvyšší úrovni. Klidnější rodinný závod s menším počtem účastníků čeká na ty, kteří si zvolí z několika desítek míst po celé České republice. Jednotlivé lokality budou zveřejněny v únoru 2018. Níže najdete rozdíly mezi jednotlivými typy závodů. Každý si může vybrat, jaký závod T-Mobile Olympijského běhu mu vyhovuje nejvíce. Důležité je, že všichni běžci v různých částech České republiky vyběhnou, aby sportem oslavili Olympijský den.

ZLATÝ T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH - Praha, Brno, Ostrava

Servis

Účastníky čeká servis na úrovni velké sportovní akce. Mohou využít převlékárnu a úschovnu, mobilní toalety, nově mycí žlaby, občerstvovací stanici na trati a samozřejmě také v cíli. K dispozici je i zdravotnická služba. Trasy na 5 a 10 km jsou certifikované Českým atletickým svazem a váš výkon na nich vám změří čipová časomíra. Každý běžec z dospělého závodu v cíli získá účastnickou medaili a po závodě bude mít k dispozici fotky ze závodu. V rámci celého dne pro vás bude na zlatých závodech připraven doprovodný program. Vítězové pak získají medaile a  ceny od partnerů. Těšit se můžete také na účast olympioniků, kteří na zlatých T-Mobile Olympijských bězích nebudou chybět.

Cena startovního balíčku

Do 31.3. je cena startovního balíčků na ZLATÝ ZÁVOD 400 Kč. Funkční tričko Alpine Pro je pro prvních 500 v Praze a  200 v Ostravě a Brně online registrací součástí startovního balíčku. U dalších registrací je cena startovního balíčku 550 Kč. Od 1.4. do 11.6. je cena startovního balíčků  500 Kč. Funkční tričko Alpine Pro  je pro prvních 500 v Praze a  200 v Ostravě a Brně online registrací součástí startovního balíčku. U dalších registrací je cena startovního balíčku 650 Kč. 50 Kč z ceny startovního balíčku je poskytnuto jako dar České olympijské nadaci. Součástí startovního balíčku je startovní číslo s čipem a dárky od partnerů. Registrace jsou možné pouze on-line, nově nebude možné se registrovat na místě v den závodu. Dětské závody jsou zdarma pro děti do 15 let.  

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

Servis

Účastníky čeká občerstvovací stanice v cíli a medaile pro vítěze. Měření času probíhá pomocí stopek, pokud není u konkrétního závodu uvedeno jinak. Rozsah dalších služeb záleží na jednotlivých pořadatelích.

Cena startovního balíčku

Do 31.3. je cena startovního balíčků 100 Kč. Funkční tričko Alpine Pro je součástí startovního balíčku v ceně 250 Kč. Od 1.4. do 11.6. je cena startovního balíčků 150 Kč. Funkční tričko Alpine Pro je součástí startovního balíčku v ceně 300 Kč. 20 Kč z ceny startovního balíčku je poskytnuto jako dar České olympijské nadaci. Součástí startovního balíčku je startovní číslo a dárky od partnerů. Registrace jsou možné pouze on-line, nově nebude možné se registrovat na místě v den závodu. Dětské závody jsou zdarma pro děti do 15 let.  

DÁRKOVÝ POUKAZ NA STARTOVNÉ

Udělejte vašim blízkým radost a kupte jim dárkový poukaz na startovné T-Mobile Olympijského běhu. Stačí vybrat dárkový poukaz, vyplnit vaše kontaktní údaje, zaplatit částku a dárek máte do pár minut v e-mailu. Stačí si ho pak jen vytisknout a darovat. Obdarovaná osoba se pomocí slevového kódu z dárkového poukazu zdarma zaregistruje na www.olympijskybeh.cz od února 2018.