Hlavní myšlenka akce

Hlavní myšlenka akce

Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka. To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost.

Na T-Mobile Olympijském běhu oslavujeme radost z pohybu a sport jako takový. Akcí si totiž připomínáme mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. V jeden den, přesně v jeden čas vyběhne 75 tisíc běžců po celé České republice– ať už jako součást hlavních závodů, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci.

Česká olympijská nadace

Česká olympijská nadace

Tím, že si s námi zaběhneš, uděláš dobře nejen svému tělu, ale pomůžeš i ostatním. Na T-Mobile Olympijském běhu totiž pomáhá každá běžec svou účastí i České olympijské nadaci. Z každého startovného jde část na podporu sportování dětí, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. A s vaší podporou dokáže nadace pomoci dalším mladým sportovcům k plnění jejich snů.

Společně jsme v loňském roce pomohli částkou 357 660 Kč. Co Česká olympijská nadace dělá a komu konkrétně jsme pomohli se dozvíš tady.

Proč „T-Mobile“ Olympijský běh?

Proč „T-Mobile“ Olympijský běh?

Protože věříme, že moderní technologie dokážou lidem zjednodušit a zpříjemnit život. Rádi podporujeme propojení technologií se zdravým životním stylem, které dokáže ještě více umocnit zážitky ze sportování. Moderní technologie nám umožňují každý den vylepšovat naše výkony, ať už v podobě chytrých hodinek či fitness náramků, nebo prostřednictvím sportovních aplikací v telefonech.

Více o T-Mobile

Historie Olympijského běhu v České republice

Historie Olympijského běhu v České republice

Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu.

U nás se v rámci Olympijského dne pořádají pod záštitou Českého olympijského výboru běžecké závody pro všechny věkové kategorie už od roku 1987. Oslava v roce 2019 připadá na středu 19. června.